Angle down Atgal

J. Šiugždinienė: sportininkai dalyvaus Pekino žiemos olimpiadoje

Nepaisant raginimų nevykti į Kiniją, kelialapius iškovoję Lietuvos sportininkai dalyvaus Pekino žiemos olimpiadoje, teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Olimpinės žaidynės, vien dalyvavimas jose – sportininko karjeros viršūnė, kuriai pasiekti reikia daugybės valios pastangų ir darbo. Sportininkai, kurie iškovos teisę varžytis su geriausiais pasaulio sportininkais žiemos olimpiadoje, joje ir dalyvaus“, – ministerijos pranešime teigė J. Šiugždinienė.

Ji ir kiti ministerijos vadovai į vasarį vyksiančias žaidynes nevyks.

BNS primena, kad septyniolika valdančiajai koalicijai priklausančių Seimo narių lapkritį kreipėsi į politikus, Tautinį olimpinį komitetą ir sportininkus, ragindami boikotuoti vasarį Pekine vyksiančias žiemos olimpines žaidynes.

Kreipimosi autorių teigimu, prestižiniai sporto renginiai negali vykti autoritarinėse valstybėse, kur nepaisoma žmogaus teisių, o sportas bandomas panaudoti savo įvaizdžiui gerinti.

Žmogaus teisių aktyvistai tvirtina, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų musulmonų mažumų atstovų laikomi perauklėjimo stovyklose Sindziango regione. Jie kaltina Kinijos valdžią varžant šių asmenų teisę išpažinti savo tikėjimą ir jų laisves.

Pekinas atmeta šiuos kaltinimus kaip neatitinkančius tikrovės ir nepagrįstus. 

XXIV-osios žiemos olimpinės žaidynės vyks 2022 metų vasario 4-20 dienomis Pekine ir šalia esančiuose Hebėjaus provincijos miestuose.

Prognozuojama, kad olimpinėse žaidynėse dalyvaus iki 14 Lietuvos sportininkų. Galutinis sąrašas paaiškės sausio mėnesį.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite