Angle down Atgal

J. Narkevičius opozicijai nenurodė, kiek kartų nemokėjo už pietus ir vakarienes: vis dar atliekamas tyrimas

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius trečiadienį susitikime su Seimo opozicinėmis frakcijomis nenurodė, kiek kartų susitikimuose nėra sumokėjęs už pietus ar vakarienes. Jo teigimu, šiuo metu dėl to yra atliekamas tyrimas.

„Nebuvo tokios tvarkos nustatyta. Visiems tai yra gana keista, kad delegacijos darbo metu ministrui reikia spręsti šiuos klausimus. Tyrimas nesibaigia. (Kai jis bus baigtas – ELTA), tada bus aišku, kur, kokie įmonių atstovai mokėjo, atsiskaitinėjo susitikimų metu, kokios lėšos, kas tai dengė“, – kalbėjo J. Narkevičius, sulaukęs konservatoriaus Jurgio Razmos klausimus, kiek kartų jis nėra mokėjęs už pietus ir vakarienes.

Į J. Razmos klausimą, ar ministras informavo prezidentą ir ministrą pirmininką apie planus atleisti bendrovės "Lietuvos paštas" valdybą, J. Narkevičius atsakė tiesioginio ryšio su prezidentu neturintis.

„Prezidento neinformavau, tiesioginio ryšio su juo neturiu. Vyriausybės kancleriui pasakiau, kad tą dieną mes spręsime klausimus dėl lūkesčių ir gali būti vieni ar kiti veiksmai“, – aiškino ministras.

Seimo Liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen klausė, kokį tinkamiausią pretendentą susisiekimo ministras matytų savo vietoje ir keliais balais jis vertina savo darbą.

„Aš šito klausimo nesvarstau. (...) Balais nesivertinu, vertinuosi darbais“, – teigė J. Narkevičius.

Sulaukęs klausimo apie komandiruotę į Abu Dabį (Jungtinius Arabų Emyratus), J. Narkevičius sakė, kad ji buvo buvo numatyta dar ankstesnio susisiekimo ministro.

„Buvo planuota važiuoti su delegacija, kuriai pirmininkauja viceministras Vladislavas Kondratovičius, bet prieš savaitę pradėjome derinti ir paaiškėjo, kad tai rimtesnio pobūdžio konferencija, vyksta vieną kartą per keturis metus. Susižinojome, kokie ministrai dalyvaus, kalbėjome su naujai paskirtu ambasadoriumi, sakė, kad jei atvažiuosiu, bus gerai. Dėl to buvo nuspręsta važiuoti“, – kalbėjo J. Narkevičiaus.

„Dėl panešimo – buvo numatyta, kad skaitys viceministras, taip ir buvo. Galvojome, gal pavyks būnant kalbą perskaityti, bet organizaciškai nepavyko. Kaip buvo numatyta, Kondratovičius skaitė. Nematau problemos“, – tikino ministras.

Tuo metu susitikime su šeichu, pask jo, buvo kalbama apie „siekį vystyti skrydį tarp Vilniaus ir Dubajaus.“

ELTA primena, kad ažiotažas dėl susisiekimo ministro kilo po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog J. Narkevičius, viešėdamas Abu Dabyje ir Minske, už vakarienę nemokėjo iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.

Trečiadienį portalas „15min.lt“ paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič. Pagal Seimo statutą, Seimo narių artimieji gali gyventi šiuose butuose tik tada, kai juose gyvena patys parlamentarai.

Pasipiktinimo taip pat yra sulaukęs ir ministro sprendimas spalio pabaigoje atleisti bendrovės "Lietuvos paštas" valdybą.

Antradienį šalies prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad, jeigu J. Narkevičius per artimiausias kelias savaites neištaisys padarytų sprendimų, jis dėl šio ministro kalbėsis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite