Angle down Atgal

Įtempiamos lubos: kaip neapsigauti bandant sutaupyti

Turbūt ne paslaptis, kad įtempiamos lubos yra laikomos pigiu ir greitu apdailos sprendimu, tike naujos, tiek ir senos statybos būstui. Dauguma mūsų manome, kad tereikia rasti tiekėją, siūlantį mažiausią kainą – ir jau kitą dieną džiaugsitės naujomis lubomis. Tačiau ši rinka yra labai paslaptinga ir ne tokia skaidri, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti į ką gi svarbu atkreipti dėmesį renkantis lubų meistrus.

Šiais laikais labai paprasta pasinaudoti Google paieškos sistema ir vos per kelias minutes išvysite daugybę internetinių svetainių, kurios siūlo būtent tas paslaugas, kurių ieškote. Dažnas vartotojas paspaudžia ant 3-4 pirmų reklaminių skelbimų ir jau skambina susitarti dėl nemokamo kainos nustatymo ir net nenuspėja, kad jau yra padaryta pirmoji klaida.

Internetinė svetainė pasako viską

Įtempiamų lubų verslą pradėti nėra sudėtinga, tačiau reikalauja tam tikros patirties, specifinių žinių ir be abejo, kaip ir kitose rinkose – oficialumo. Kaip žinoma, apie 80% įtempiamų lubų tiekėjų, tai nelegaliai dirbantys vietiniai arba iš užsienio atvykę fiziniai asmenys. Įprastai tai yra meistrai arba inžinieriai, kurie prieš tai dirbo įtempiamų lubų įmonėje ir išėję nusprendė dirbti patys sau. Iš pirmo žvilgsnio šioje vietoje kaip ir nieko blogo neturėtų būti – tačiau retas meistras sugeba tinkamai suprasti rinką, domėtis ne tik lubomis bet ir įstatymais bei mokesčiais.

Pirmas šių verslininkų žingsnis – naujų užsakymų paieška, todėl internetinė svetainė ir jos reklama paieškos sistemose ir socialiniuose tinkluose – ko ne pagrindinis jų tikslas. Pasileidęs internetinę svetainę retas meistras skiria jai daug dėmesio, todėl būtent pagal ją ir galime identifikuoti nepatikimus ir galimai norinčius apgauti tiekėjus. Žemiau pateikiame svarbiausius dalykus, į kurius būtina atkreipti dėmesį:

1. Įmonės buvimas

Skirkite kelias minutes ir paieškokite internetinėje svetainėje tiekėjo rekvizitus arba įmonės duomenis. Tuo atvejų, jeigu kontaktų sklityje yra nurodytas tik telefono numeris, el. pašto adresas ir adresas – tikėtina tiekėjas yra fizinis asmuo dirbantis nelegaliai. Taip pat pasitaiko atvejų, kai įtempiamų lubų paslaugas teikianti įmonė yra registruota Estijoje arba Lenkijoje – tai taip pat yra blogas ženklas. Kadangi įtempiamų lubų veikla yra priskiriama prie statybų sektoriaus, įmonė teikianti paslaugas privalo būti registruota Lietuvoje, kitu atvėju – tai nelegalu.

2. Pati įmonė

Dažnai fiziniai asmenys neturintys juridinio statuso, naudojasi kitos, nieko bendro su įtempiamomis lubomis neturinčios įmonės duomenimis. Visada pasitkrinkite kokios įmonės veiklos sritys Rekvizitai.lt portale.

 1. Atsiliepimai ir jų kokybė
  Nėra sudėtinga patiems parašyti atsiliepimus, kuriuos neva parašė daugybė klientų. Verta susirūpinti, kai visi atsilieipimai yra vienodo stiliaus ir monotoniški.

 2. Grubios gramatinės klaidos
  Užsieniečiams atvykus į Lietuvą yra tiesiog neįmanoma patiems parašyti svetainės tekstus, todėl dažniausiai jie naudojasi pažįstamų arba Google vertimo pagalba. Todėl šios klaidos daromos netgi antraštėse ir mygtukų pavadinimuose.

 3. Daugybė akcijų
  Labai dažnai matome, kai tiekėjas tiesiog „paskandina“ klientą akcijose su ypatingomis sąlygomis. Tai reiškia tik viena – paslaugų tiekėjui svarbiausia „paimti“ klientą, o toliau – jau kaip bus taip bus.

Garantijos trukmė ir sąlygos

Renkantis paslaugas, norime būti tikri, kad esame saugūs ir įvykus nemaloniai situacijai gausime pagalbos iš tiekėjo arba gamintojo. Todėl viena svarbiausių ir skaudžiausių kliento vietų – garantija.

Prieš užsakydami paslaugas – rekomenduojame pasidomėti dėl šių dalykų:

 • Laikotarpis
  Įprastai įmonės suteikia 3-5 metų garantiją darbams ir 15 – 25 metų plėvelei.

 • Sąlygos
  Garantiją suteikti gali tik įmonė, jokie fiziniai asmenys negali ir neturi teisės jos suteikti . Net ir tuo atvėju, jeigu Jus bando įtikinti, jog garantija tikrai galioja – bėkite kuo toliau. Dar labai svarbu atkreipti dėmesį į įmonės registracijos šalį. Tuo atvėju, kai įmonė yra registruota ne Lietuvoje – tuomet negali būti jokio kalbos apie garantiją.

 • Plėvelės gamintojas
  Tuo atvėju, jeigu gamintojas siūlo pvz. 10 metų garantiją, o tiekėjas Jums sako, kad plėvelei suteikiama 25 metų garantiją – būkite atsargūs. Būtinai pasidomėkite pačiu gamintoju.

Plėvelė

Įtempiamų lubų plėvelė – taip pat labai svarbi bendro rezultato dalis. Prieš sudarant sandorį su paslaugų atlikėju, rekomenduojame visada pasidomėti su kuria plėvelė jis dirbą, pareikalauti sertifikatus. Dažnas atvėjis, kai yra siūloma neva vokiška arba prancūziška plėvelė, o iš tiesų tai yra ekonominės klasės kiniška medžiaga. Taip iš klientų yra uždirbama dvigubai arba trigubai daugiau, nei įprastai uždirba įmonės. Atsiminkite, Europoje gaminami audiniai privalo turėti sertifikatus, todėl drąsiai galite prašyti tiekėjo tai patvirtinančių dokumentų.

Maža kaina – dažniausiai spąstai

Pats svarbiausias punktas, kur klientai pasitiki tiekėju – ir patenka į spąstus. Visi suprantame, kad kokybiška paslauga arba produktas tiesiog negali kainoti pigiai.

Išsiaiškinkime iš ko gi susidaro įtempiamų lubų kaina. Kai tikina UAB „Brilliance ceiling“ vadovas Dmitrij Č. plėvelės ir kitų kokybiškų medžiagų kaina svyruoja nuo 6 € iki 9 € už kvadratinį metrą, papildomai prisideda apšivetimo taškai, apėjimai, dūmų detektoriai, rekuperacijos angos ir kita. Todėl, bendrai paėmus reali įtempiamų lubų kvadrato kaina yra nuo 18-20 €, jeigu kalbėtume apie patį paprasčiasią lubų sprendimą.

Ką gi mes matome rinkoe? Peržiūrėjus įtempiamų lubų skelbimus – pastebėsite, jog kainos yra net nuo 5.99 € už kvadratinį metrą. Dažnai meistrai žada kvadrato kaina už 10 € su viskuo, tačiau neapsigaukite – toks pasiūlymas yra nieko gero nežadantis ir gana rizikingas. Šiuo atvėju tiekėjai naudoja žemos kokybės, o kartais ir sveikatai kenksmingas medžiagas, darbus atlieka kaip įmanoma greičiau, nesilaikydami įprastų saugumo taisyklių ir siūlo mokėti grynais be sąskaitų ir sutarčių.

Aptarnavimas ir bendravimas

Ne ką svarbesnis rodiklis – aptarnavimo ir komuniakcijos lygis. Kam patiks, kai meistras neatvyksta laiku ir neinformuoja apie tai iš anksto? Arba suderinta montavimo data pasikeitė Jums apie tai nežinant? Nuolatinis bendravimas ryšio palaikymas su klientų – pasako daug apie paslaugos tiekėją. Įprastai, įmonės turi vadybininkus, kurie yra pasiekiami darbo valandomis, todėl užsakius paslaugas iš jų – galite būti ramūs, jog gausite reikiamos informacijos arba busite informuoti, jeigu darbai arba atvykimas nusikelia. Ko negalime pasakyti apie individualiai dirbančius meistrus. Be abėjo būna išimčių, tačiau retas meistras naudojasi klientų valdymo sistemomis, todėl natūraliai pamiršta informuoti arba pranešti apie pasiketusius planus.

Pasirinkimas link įmonės – teisingas žingsnis

Kaip ir kiekvienoje srityje yra nepatikimų ir sąžiningų žaidėjų, tačiau įtempiamos lubos yra specifinė rinka, kur reikia būti itin budriais ir kruopščiai atlikti namų darbus, prieš vykdant sandorį.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite