Angle down Atgal

Įtampa Kazlų Rūdoje – koronaviruso atvejų skaičius nemažėja

Visoje šalyje nemažėjant atvejams, kuomet fiksuojamas augantis gyventojų sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19), Kazlų Rūdos savivaldybė netapo reta išimtimi.

Gruodžio 1-osios duomenimis, savivaldybėje buvo patvirtinti 183 Covid-19 atvejai, sirgo 140, pasveiko 42, mirė 1 gyventojas.

Buvo sutrikdytas švietimo procesas

Lapkričio mėnesį ugdymo procesą koronavirusas sutrikdė keliose savivaldybės švietimo įstaigose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau-NVSC) sprendimu, infekcijų plitimą ribojantis režimas buvo nustatytas Antanavo pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, Kazlų Rūdos „Elmos“ mokyklos-darželio Ąžuolų Būdos UDC  ikimokyklinio ugdymo grupėje, Kazlų Rūdos vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ ikimokyklinio ugdymo „Kiškučių“ ir „Malūnėlių“ grupėse bei Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos 1-2 jungtinėje klasėje. Šiose grupėse bei klasėse veiklos procesą teko  organizuoti nuotoliniu būdu.

Fiksuoti viruso protrūkiai gydymo ir slaugos įstaigose

Lapkričio pabaigoje NVSC patvirtino atvejus, susijusius su koronaviruso protrūkiu Kazlų Rūdos ligoninėje, kur buvo užregistruoti 24 infekcijos atvejai, iš kurių 22 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Covid-19 atvejų nepavyko išvengti ir didžiausiai savivaldybėje veikiančiai socialinių paslaugų įstaigai -  Kazlų Rūdos socialinės paramos centrui, kur iš viso šiuo metu patvirtinti 22 koronaviruso infekcijos atvejai.

Reaguodama į susiklosčiusią sudėtingą situaciją, Kazlų Rūdos savivaldybės administracija sudarė medicinos darbuotojų, socialinių darbuotojų ar savanorių rezervą, kurie, esant būtinybei, padėtų Kazlų Rūdoje veikiančių globos, slaugos ar gydymo įstaigų personalui. Į savivaldybės prašymą prisijungti į tokį sąrašą sureagavo vietos bendruomenės ir savanoriai.

Savivaldybėje veikia mobilus patikros punktas

Nuo lapkričio 20 d., siekiant sudaryti galimybę išsitirti kuo didesniam savivaldybės gyventojų skaičiui, Kazlų Rūdoje pradėjo veikti mobilus Covid-19 patikros punktas. Jame išsitirti gali visi norintys Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai. Per dieną punkte atliekama iki 24 testavimų, iš viso nuo punkto darbo pradžios iki gruodžio 2 d. buvo atlikti 159 savivaldybės gyventojų testavimai.

Sergamumas gripu – mažiausias apskrityje

Vėsusis metų sezonas į Lietuvą atnešė ir gripą. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sumažėjo ir siekė 37,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę šis rodiklis buvo 37,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šiuo metu Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų sergamumo rodiklis ŪVKTI yra mažiausias visoje Marijampolės apskrityje ir siekia 12,46 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Bendras regiono vidurkis yra 26,23 atvejo 10 tūkst. gyventojų

NVSC duomenimis, lapkričio 23–29 d. daugiausiai sergančiųjų – 49,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų užregistruota Šiaulių apskrityje, mažiausiai – 26,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų – Vilniaus.

Pastarąją savaitę gripas diagnozuotas 27 Lietuvos gyventojams, ankstesniąją savaitę – 22 asmenims.

NVSC specialistai primena, kad gripo sezono metu būtina nuolat vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti  burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į vidinę alkūnės pusę – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų daiktų. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją telefonu.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite