Angle down Atgal

Ištyrus paaiškėjo, jog dirvožemis gyvsidabriu neužterštas

Atlikus laboratorinius mėginių tyrimus paaiškėjo, kad dirvožemis miško vietoje, kurioje prieš kelias dienas rasta nenustatytų įrenginių detalių su gyvsidabriu, šiuo metalu neužterštas. Vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 60:2004 ,,Pavojingų cheminių medžiagų didžiausios leidžiamos koncentracijos dirvožemyje“ foninis gyvsidabrio kiekis priesmėlio dirvožemyje – 0,075 mg/kg.

Tyrimo metu nustatytas tris kartus mažesnis už leistiną gyvsidabrio kiekis – 0,025 mg/kg.

Gegužės 24 dieną miške prie Pakalniškių atsitiktinai rasta užkastų talpų su gyvsidabriu ir apie tai pranešta aplinkosaugos tarnyboms. Jų atstovai apžiūrėjo radinius, paėmė dirvožemio mėginių laboratoriniams tyrimams. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai teritoriją aptvėrė, apie radinius buvo informuotos visos atsakingos institucijos.

Pirmadienį iš pat ryto įvyko Akmenės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos (vadovė – Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė) posėdis. Jame apibūdinta, jog rastos 3 talpos, kuriose – po 2-3 šaukštus gyvsidabrio. Panašu, jog tai – daugiau kaip trisdešimties metų senumo, tikėtina, pramonėje naudoti dalykai.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta, kaip rastasis pavojingas metalas turi būti saugiai išgabentas ir perduotas atliekų tvarkytojams. Išsiaiškinta, kad vieta, kurioje rasta gyvsidabrio – privačių asmenų miškas. Nuspręsta išžvalgyti, ar aplinkui nėra daugiau pavojingų radinių.

Kaip ir spėta, netrukus rasta dar keletas objektų su gyvsidabriu, iš viso su anksčiau aptiktaisiais - 7. Tai - nenustatytų įrenginių detalės, kuriose yra gyvsidabrio.

Tarpininkaujant ir pagelbėjant Ekstremalių situacijų komisijos atstovams, miško savininkas detales su gyvsidabriu saugiai ir elgdamasis taip, kaip įpareigoja įstatymai, perdavė utilizuoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite