Angle down Atgal

Istorinė „SpaceX“ NASA misija – amerikiečių astronautai sėkmingai pasiekė tarptautinę kosminę stotį

Du NASA astronautai – 49 metų Bobas Behnkenas ir 53 metų Dougas Hurley pasiekė Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir sėkmingai joje išsilaipino.

Dviejų pakopų nešančioji raketa „Falcon 9“ 22 val. 22 min. Lietuvos laiku pakilo nuo Floridos valstijoje įsikūrusios, Kennedy kosminiame centre esančios istorinės aikštelės, nuo kurios 1969 metais skrydžiui į Mėnulį pakilo Neilas Armstrongas ir kiti du astronautai.

Misija, pavadinta „Demo-2“ yra pirmasis nuo 2011 metų iš JAV teritorijos surengtas pilotuojamas skrydis. Be to, jis yra pirmasis privačios bendrovės surengtas kosminis skrydis. Šį skrydį surengė kompanija „SpaceX“.

Ši misija yra laikoma svarbiu žingsniu Jungtinėms Amerikos Valstijoms siekiant nutraukti priklausomybę nuo Rusijos erdvėlaivių, kurie iki šiol skraidindavo JAV įgulų narius į TKS ir iš jos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo atvykęs į Floridą stebėti raketos pakilimo.

„Šiandien mes vėl garbingai išskraidinome amerikiečius astronautus amerikietiškomis raketomis – geriausiomis visame pasaulyje – ir pakilusiomis nuo amerikietiškos žemės“, - kalbėjo prezidentas.

Straipsnis parengtas pagal BBC.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite