Angle down Atgal

Įstatymo projektą dėl automobilių pirmos registracijos mokesčio ketvirtadienį lydėjo nesėkmė Seime

Ketvirtadienį konservatorių iniciatyva Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projekto pateikimas net du kartus buvo atidėtas iki kito plenarinio posėdžio.

Ketvirtadienį iš ryto pertraukos Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vardu paprašęs parlamentaras Jurgis Razma sakė, kad projektas prieštarauja Teisėkūros pagrindų įstatymui. Dėl to jis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų projektų svarstymo.

Seimo narys etikos sargų prašo pateikti išvadą, ar nauji mokesčių įstatymų – Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos ir Finansų rinkos dalyvių mokesčio – projektai, kurių įsigaliojimas numatytas 2020 m. sausio 1 d., nepažeidžia Teisėkūros pagrindų įstatymo.

Ketvirtadienį vakare Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui „valstiečiui“ Valiui Ąžuolui vėl nepavyko pateikti Seimui Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projekto. Konservatoriams paprašius, naujo įstatymo projekto pateikimas jau antrą kartą buvo atidėtas iki kito plenarinio posėdžio, kuris planuojamas lapkričio 12 d.

Pagal siūlomą projektą, mokesčio objektas būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos kelių transporto priemonių registre. Mokestį mokėtų pirmą kartą registruojamos motorinės transporto priemonės valdytojas.

Jeigu Seimas pritartų, mokestį mokėtų mokesčio mokėtojai, atliekantys registraciją nuo 2020 m. sausio 1 d.

Skaičiuojama, kad mokesčio dydis svyruos nuo 40 iki 760 eurų. Tikimasi, kad kasmet šis mokestis valstybės biudžetą papildys apie 15 milijonų eurų.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai priklausančių Seimo narių V. Ąžuolo ir Agnės Širinskienės parengtame projekte taip pat numatyta, kad iki 2020 m. liepos 1 d. Vyriausybė turėtų parengti Miškų sodinimo programą, paskirti ją koordinuojančią valstybės instituciją ir nustatyti, kokia motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio dalis yra kasmet skiriama šios programos įgyvendinimui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite