Angle down Atgal

Įstatymo pataisa leistų daugiau sužinoti apie kandidatus į Seimą

Seimo nariai konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ketvirtadienį ketina pateikti Seimo rinkimų įstatymo pataisą, kurią priėmus būtų galima daugiau sužinoti apie kandidatus į parlamentą.

Jie siūlo įstatymą papildyti nuostata, kad kandidato į Seimo narius pateikiamoje informacijoje turi būti įvardijama, ar jis per pastaruosius trejus metus iki kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimo dienos įstatymų nustatyta tvarka buvo pripažintas pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

Teikiamomis pataisomis siekiama užtikrinti, kad rinkėjai gautų kuo išsamesnę informaciją apie kandidatus į Seimo narius, kuri gali būti reikšminga jiems priimant sprendimus dėl balsavimo už vieną ar kitą kandidatą ir vertinant jo pasirengimą tinkamai atstovauti viešajam interesui, nešališkai ir teisingai priimti sprendimus.

Šiuo metu Seimo rinkimų įstatyme nėra numatyta kandidato į Seimo narius pareiga pildant pareiškinius dokumentus pateikti informaciją apie tai, ar įstatymų nustatyta tvarka jis buvo pripažintas pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimparlameno įstatymo nuostatas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite