Angle down Atgal

Įspūdžiai apie egzaminų sesiją: sunku nebuvo net ir po 15 metų pertraukos

Praeitą savaitę 27,7 tūkst. abiturientų, laikiusių brandos egzaminus, jau sulaukė kai kurių rezultatų. Vieni liko nustebinti įvertinimais, o kiti jaučiasi gavę tiek, kiek ir įdėjo darbo per visus mokslo metus.

Po 15 metų – į mokyklos suolą

Šiemet brandos egzaminus nusprendė laikyti vaiką auginanti Inga. Užduotys jai pasirodė nesunkios, tačiau laiko pasiruošti egzaminams moteris turėjo mažiau.

„Kadangi auginu vaikelį, laiko prisėsti prie knygų buvo labai nedaug, o ir mokyklos suole buvau prieš 15 metų, tad ką spėjau, tą spėjau įsigilinti“, – pasakojo moteris.

Dauguma pažįstamų Ingai siūlė laikyti 2 egzaminus, kad gautų brandos atestatą. Tačiau moteris pasiryžo imti 5: lietuvių, matematikos, anglų, biologijos ir istorijos. Visus šiuos valstybinius egzaminus Inga išlaikė.

„Rezultatų labai didelių nesitikėjau, gal labiau netikėjau savo jėgomis, kadangi po lietuvių egzamino atrodė, kad tikrai jo neišlaikysiu. Tačiau gavus rezultatus apsidžiaugiau, nes visi balai svyruoja tarp 40–55“, – atviravo Inga.

Sunkiausias jai pasirodė lietuvių egzaminas, nes sunku gražiai išdėstyti mintis sakinyje, o lengviausias – biologijos, nes „ten į daugelį klausimų buvo galima atsakyti iš gyvenimiškosios patirties“.

Džiaugiasi savo darbu

Matematikos valstybinį brandos egzaminą eksternu laikiusi Viktorija teigė, kad užduotys jai taip pat pasirodė nesunkios, pritaikytos tiek išplėstiniu, tiek bendruoju kursu matematikos besimokantiems mokiniams.

Paklausta, ar galėtų palyginti praėjusių ir šių metų egzamino užduotis, Viktorija patvirtino tarp moksleivių paplitusį gandą.

„Prieš egzaminą sprendžiau tikriausiai visas užduotis nuo 2013 m., tai susidarė tokia nuomonė, jog kiekvienais metais egzaminas darėsi vis sunkesnis. Buvau girdėjusi apie tokį dalyką kaip sunkūs egzaminai kas 2 metus, ir galiu tai patvirtinti. Praeitų metų egzaminas man asmeniškai pasirodė sunkus, o 2019 metų atrodė lengvas“, – pasakojo Viktorija.

Rezultatas atitiko abiturientės lūkesčius – iš ankstesnių metų egzaminų rezultatai buvo panašūs.

„Esu patenkinta savo darbu, kadangi, spręsdama praeitų metų egzaminus, gaudavau tiek pat, ir žinau, jog pasiekiau norimą ribą. Niekada nebuvau matematikos pirmūnė“, – atviravo moksleivė.

Lengvesni už pastarųjų 5 metų VBE

Abiturientas Tomašas laikė 4 – lietuvių kalbos ir literatūros, anglų, informatikos ir matematikos – valstybinius brandos egzaminus (VBE). Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vaikinui pasirodė lengvas, nes siūlomos rašinių temos buvo plačios, t. y. galima rinktis iš kelių rašytojų.

„Mano manymu, lengviausia buvo samprotavimo tema „Kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje?“, nes jai atskleisti tinka daugybė autorių. Nesudėtingos pasirodė ir literatūrinio rašinio temos“, – įspūdžiais dalinosi Tomašas.

Matematikos VBE, anot abituriento, buvo šiek tiek sunkesnis nei pernai, tačiau įveikiamas visiems. „Kai kurios III dalies užduotys buvo neaiškios ir panašių mokykloje niekada neteko spręsti. Vis dėlto egzaminas, manau, tikrai buvo įveikiamas kiekvienam ir mokiniai galėjo surinkti bent minimalius balus“, – samprotavo vaikinas.

Kaip teigė abiturientas apibendrindamas visus egzaminus, nei vienas iš jų nebuvo sunkesnis nei pastarųjų 5 metų VBE. Tiesa, anglų kalbos egzamine vaikinas susidūrė su keblumais.

„Galbūt anglų kalbos egzaminas buvo kiek sudėtingesnis dėl klausymo dalies prastos garso kokybės. Be to, šiais metais pasitaikė esė, kuriai mokykloje mes nesiruošėme, todėl bus įdomu pamatyti, ar tai turės įtakos rezultatams“, – pasakojo Tomašas.

Daugumos egzaminų rezultatai Tomašą nustebino, nes tikėjosi žemesnių balų. Ypač vaikinas džiaugiasi gautu šimtuku iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino – tai jam didelis ir malonus netikėtumas.

Nesutrukdė nuotolinis mokymas

Kaip rašo Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), visų šių metų egzaminų rezultatai išsiskiria tuo, kad padaugėjo aukščiausių įvertinimų. Verta pasidžiaugti ir lietuvių kalbos bei literatūros valstybinio egzamino rezultatais, mat buvo gauta daugiau šimtukų nei pernai.

Iki šiol yra paskelbti 4 egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos – rezultatai. Likusių mokomųjų dalykų įvertinimai bus žinomi vėliausiai iki liepos 23 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite