Autoriaus nuotraukos
Angle down Atgal

Išnykusius Šakynos kaimus primins atminties alėja

Visi, kam brangūs vaikystės ir jaunystės prisiminimai, buvo kviečiami atvykti į Šakynoje organizuojamą renginį, skirtą išnykusių Šakynos krašto kaimų atminimui. Asociacija „Šakynos bendruomenė“, įgyvendindama projektą „Kad atminty išliktų“, prie knygnešių parkelio įrengė išnykusių kaimų atminties alėją, kurioje išsirikiavo menininko iš Šiaulių P. Bandzos išskaptuotos ąžuolinės lentelės su dešimties kaimų pavadinimais – Juknai, Velvečiai, Kybarčiai, Daugmaudžiai, Burbinai, Gaižiškės, Dargaudžiai, Aušgirės, Piktaičiai, Eidukiai. Projektą finansavo Šiaulių rajono savivaldybė.

Renginys ir prasidėjo alėjos atidarymu, o vėliau sueiga persikėlė į Šiaulių rajono laisvalaikio centro Šakynos kultūros namų salę. Susirinko ne tik šakyniškiai, bet ir buvę išnykusių kaimų gyventojai ar jų palikuonys. Stebėjosi ir džiaugėsi vieni kitus sutikę, klausinėjo, kas ir iš kur.

Į jaunystės prisiminimus grąžino Gabrielės Kreimerytės sukurtas filmukas apie tai, kas likę įamžintų kaimų vietose.

Renginio vedėjoms - Saulei Kreimerienei, bendruomenės pirmininkei, ir Gabrielei Kreimerytei tarus įžanginį žodį ir paskelbus tylos minutę už išėjusius Anapilin kraštiečius, suskambo ilgesinga daina „Neišeik neišeik tu iš sodžiaus“, atliekama grupės „Lygiadienis‘.

Prisiminimais apie savo vaikystės kaimais dalijosi šventėje dalyvaujantys išnykusių kaimų atstovai. Gausiausiai buvo atstovaujamas Burbinų kaimas. Visus sužavėjo buvusios mokytojos B.Navickaitės-Bironienės pasakojimas apie kaimą, jo istoriją. Kiekvieno kaimo atstovai degė po žvakelę už savo kaimą ir iš jo išėjusius žmones.

Pasakojimas keitė pasakojimą, tarp jų skambėjo Piktuižių ir Šakynos bendruomenių moterų vokalinių ansamblių dainos apie išėjusią jaunystę, gimtą sodžių, tuščius namus.

Skambiomis dainomis šventę užbaigė „Lygiadienio“ vyrai Rimas ir Arūnas.

Ilgai negeso salėje šviesa, nes buvo apie ką pasikalbėti prie arbatos ar kavos puodelio taip ilgai nesimačiusiems ir vėl sugrįžusiems į gimtus kraštus žemiečiams.

Kur tie takeliai, kur takai,

Kuriais vaikystėje lakstei.

Užžėlė jie, nebėr namų,

Tik senas klevas tarp rugių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite