Angle down Atgal

Iš Santaros klinikų pasišalinęs tuberkulioze sergantis vyriškis lauks teismo

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą prašydamas iš Santaros klinikų Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriaus pabėgusį pacientą pripažinti kaltu dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, gegužės 12-osios vakare Vilniaus rajono gyventojas, medicinos personalo informuotas apie tai, kad neturi teisės pasišalinti iš Santaros klinikų Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriaus, nes serga atviros formos plaučių tuberkulioze, savavališkai išėjo iš gydymo įstaigos patalpų. Iki kitos dienos ryto, kol pats grįžo į ligoninę, vyriškis be jokių apsaugos priemonių klaidžiojo Vilniaus gatvėmis, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga infekcine liga.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus AVP komisariato Vilniaus miesto I policijos komisariato pareigūnai.

Tyrimui vadovavęs prokuroras prašo teismo Vilniaus rajono gyventojui skirti vienerių metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį per visą laisvės apribojimo laikotarpį nepasišalinti iš gydymo įstaigos ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Atsižvelgdamas į tai, kad vyriškis pripažino savo kaltę, nuoširdžiai dėl to gailėjosi bei į tai, jog baudžiamoji byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, prokuroras siūlo bausmę jam sumažinti trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę – laisvės apribojimą aštuoniems mėnesiams.

Prokuroro pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu perduotas Vilniaus miesto apylinkės teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite