Angle down Atgal

Iš „Pagundos“ viešbučio svečias vilnietis greitąja išvežtas į Panevėžį

Trečiadienį prieš pietus prie „Pagundos“ viešbučio atvyko greitoji, medikai su specialia apranga. Į Panevėžio ligoninę jie išvežė čia apsistojusį vilnietį. „Pagundos“ savininkas Pranas Blažys sakė, kad svečias atvyko į Rokiškį pirmadienį ir su dar keliais žmonėmis atlieka auditą „Rokiškio sūryje“. „Dabar laukiu nurodymų iš medikų. Klausiau, jis pats sakė, kad tai peršalimas“, – sakė P. Blažys.

Jis taip pat teigė, kad kavinėje „Pagunda“ svečias nesilankė, ir kambarys, kuriame jis gyveno, izoliuotas. „Reikia apsidrausti“, – sakė verslininkas.

„Jis bendravo su atvykusiais medikais, šie sakė, kad simptomai yra peršalimo, tačiau greitoji vykdė visus nurodymus“, – sakė P. Blažys.

VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė laikraščiui sakė, kad svečias iš Vilniaus prieš 19 dienų lankėsi Milane. Vyras pats išsikvietė greitąją pagalbą. Diagnozė bus aiški rytoj, o ar tai ne gripas – šiandien.

„Nei telefonu, nei skubiu pranešimu mūsų niekas iki šiol neinformavo, o tai turėjo būti padaryta per dvi valandas. Niekas iš „Pagundos“ neskambino. Pirma sužinote jūs, o ne tie, kuriems būtina žinoti. Dabar jau žinom ir kalbėsim su tais, kurie atsakingi už infekcijų kontrolę. Mes nieko negalime imtis neturėdami oficialios informacijos, nežinodami kokie požymiai. O jau šeimininkai patys turi priimti sprendimus. Pranas Blažys ir neturėjo pranešti. Jei įtariamas infekcinis susirgimas, o šiuo atveju koronavirusas. Apie susirgimą mus nedelsiant telefonu, o daugiausiai per 2 val. turėjo informuoti gydymo įstaiga, kuri pasirūpino ligoniu“, – informavo Pavlius Gaigalas nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vedėjas.

„Jeigu žmonės grįžta iš teritorijų, kur yra koronavirusas ir sukarščiuoja, jei atsiranda gerklės skausmas, kosulys, jie turėtų skambinti 112 ir kviesti greitąją pagalbą. Turėtų neįvesti kitų į papildomą kontaktą, kol neišaiškėja diagnozė“, – sakė Rokiškio rajono ligoninės direktorės pavaduotoja Marija Čeponytė. Jos teigimu, žmogus, kuris šiandien greitąja išvežtas į Panevėžš būtent taip ir pasielgė.

Tuo tarpu šiandien ryte Rokiškio savivaldybės administracijos direktorius sukvietė į pasitarimą daugelio savivaldybės skyrių vedėjus. Už ekstremalias situacijas rajone atsakingas vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Raimundas Tūska sakė: jei bus reikalas, rokiškėnai bus karantinuojami J. Tumo – Vaižganto gimnazijos bendrabutyje. Anot R. Tūskos, šiuo metu ten gyvena 25 vaikai, bet ekstremaliu atveju mokslai nevyktų. Bendrabutyje, anot specialisto yra 50 lovų, du dušai, veikianti virtuvė ir tualetai. Ten būtų tie, kurie negali būti namuose, kuriems saviizoliacijai reikalinga priežiūra. 12 lovų ketina skirti ir Rokiškio ligoninė, koronavirusu įtariami pacientai būtų atskirti nuo kitų“, – tikino R. Tūska.

Šiandien ekstremalių situacijų komisija spręs, ką daryti, kaip elgtis, jei pasitvirtins šios dienos atvejis su „Pagunda“. Kol kas su „Rokiškio sūriu“, anot R. Tūskos sutarta, kad visi su įtariamu ligoniu bendravę asmenys išleisti namo. Iki tol, kol bus gautos išvados. Tuo tarpu viešbutyje „Pagunda“ izoliuotas kambarys, kuriame gyveno įtariamas koronavirusu pilietis“, – sakė R. Tūska.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite