Angle down Atgal

Iš Italijos su brigada grįžęs kėdainietis stebimas namuose

Kovo 10 vakarą į Lietuvą iš Italijos grįžo 28-ių vyrų brigada. Nors brigadininkai dirbo Marijampolės rajono įmonėje, dalis jų buvo iš kitų miestų. Vienas iš brigadininkų – kėdainietis, grįžęs namo. Šiuo metu jis saviizoliacijoje.

Užsiregistravo

Kaip „Rinkos aikštei“ pasakojo savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė, minėtas asmuo savivaldybės vadovams yra žinomas, jis pagal nurodymus užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą ir yra stebimas.

„Mes gavome patvirtinimą iš Mažeikių rajono savivaldybės, kad iš Italijos grįžo vienas Kėdainių rajono gyventojas. Jis yra prisiregistravęs NVSC ir yra stebimas“, – patvirtino R. Kabošienė.

Sulaukia informacijos

Jei žmonės įtaria, kad iš karštųjų zonų grįžę žmonės nesilaiko saviizoliacijos, apie tai gali informuoti skambindami bendruoju pagalbos numeriu 112. Taip pat nuogąstavimų sulaukia ir savivaldybės darbuotojai.

„Dabar visokios istorijos labai plinta, ir vienas į kitą žiūrime su baime ir kartais net perdėtai atsakingai. Kita vertus, gerai, kad visuomenė kelia klausimus ir jiems rūpi visų saugumas.

Mus buvo pasiekęs vieno bendruomenės atstovo klausimas dėl galimai nesiizoliavusio asmens, tačiau mes visą situaciją išsiaiškinome. Paaiškėjo, kad pagrindo nerimauti nėra.

Šiuo metu situacija tokia, kad sienos uždarytos ir visi grįžtantys yra nori nenori fiksuojami, prižiūrimi, registruojami sistemose, stebimi, jiems privaloma saviizoliacija.

Tačiau reikia suprasti, kad vien faktas, jog buvai užkrato zona paskelbtoje šalyje, dar nereiškia, kad esi apsikrėtęs. Yra daugiau dedamųjų, kurias išsiaiškina atsakingi specialistai.

Tačiau natūralu, kad gyventojams kyla įtarimų ir klausimų, todėl visais atvejais, kiek leidžia įstatymas, suteikiame reikalingą informaciją ir nuraminame“, – tikino R. Kabošienė.

Gauna visą informaciją?

Savaitgalį pasigirdo kalbų, kad COVID-19 įtariamas mažamečiui. Tačiau tokių žinių savivaldybės gydytoja teigė neturinti.

„Tikrai neturime tokios informacijos. Per pasitarimą su ministru kalbėjome, kad visi įtariami ir patvirtinti atvejai būtų pranešti ir rajono savivaldybei.

Kol kas neturime jokios informacijos apie įtariamus susirgimus nepilnamečiams asmenims“, – informavo specialistė.

Vis dėlto Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas „Rinkos aikštei“ patvirtino, kad savaitgalį iš Kėdainių į Kauną buvo išvežti du asmenys dėl įtariamo koronaviruso apsikrėtimo, vienas jų – mažametis. Tačiau abiejų rezultatai neigiami, jie jau sugrįžo į namus.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite