Angle down Atgal

Iš brokerės lūpų: kodėl būsto pardavimą verta patikėti profesionalui ir kaip NT rinką paveiks koronavirusas

Kodėl perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą verta kreiptis į profesionalus? Kokie iššūkiai darbe kyla patiems NT ekspertams? Kokios tendencijos rinkoje vyrauja šiuo metu, kai šalį visai neseniai kaustė karantinas? Apie viską Etaplius.lt skaitytojams pasakoja nekilnojamojo turto agentūros „Capital Kaunas“ brokerė Gina Mackevičienė.

- Papasakokite apie savo veiklą NT srityje.

- Esu nekilnojamojo turto brokerė, turinti ilgametę patirtį finansų ir nekilnojamojo turto srityse. Mano paslaugos skirtos norintiems parduoti arba išnuomoti komercinius pastatus, patalpas, namus ir butus. Padedu klientams visais nekilnojamojo turto klausimais ne tik pardavimo ar nuomos, bet ir investavimo, kreditavimo ir rinkos kainos nustatymo bei vertinimo klausimais.

- Kodėl verta patikėti būsto pardavimą profesionalui?

- Atsakymas paprastas - kiekvienas turi daryti tai, ką išmano ir moka geriausiai. Ir daro tai kasdien. Juk dantis taisyti patikime stomatologui, plaukus mums kerpa kirpėja, rūbus siuva siuvėja. O namus, butus ir patalpas turi pardavinėti tas, kas daro tai kasdien, tai yra brokeris. Ir tie, kurie turi asmeninį brokerį, puikiai supranta vertę, kurią suteikia profesionalus nekilnojamojo turto brokeris.

Kasdienybėje yra daugybė situacijų, kai brokerio patarimas gali sutaupyti laiko, pinigų ir sveikatos. Ir labai daug dalykų žmonės nežino apie mokesčius, paveldėjimą, gyvenamosios vietos deklaravimo įtaką nekilnojamojo turto pardavimui. Net nepagalvoja, kad tai aktualu. Todėl visiems sakau, kad prieš bet kokį sprendimą priimant, verta pasitarti su profesionaliu brokeriu.

- Su kokiais iššūkiais susiduriate savo darbe ir kaip su jais susidorojate?

Iššūkių brokerio darbe be galo daug, jų pasitaiko kasdien. Darbas su žmonėmis nėra paprastas, gebėjimas valdyti situacijas būtinas brokeriui. Dažnos situacijos, kai parduodamas keliems bendrasavininkiams priklausantis turtas, o tie bendrasavininkiai nesutaria tarpusavyje dėl turto kainos, kai turtą parduoda besiskiriančios poros. Tuomet brokeris tampa tikru tarpininku, privalančiu suderinti visų nuomones ir poreikius.

Derybos, dokumentų surinkimas ir sutvarkymas ir kompromisų paieška, kad sandoris įvyktų - tai brokerio kasdienybė. Stengiuosi, kad visi pardavimo proceso dalyviai patirtų kuo mažiau streso ir viskas vyktų sklandžiai ir paprastai.

- Kokias tendencijas šiuo metu pastebite nekilnojamojo turto rinkoje? Kaip rinką paveikė karantinas ir koronaviruso krizė?

- Pastebiu tam tikrus rinkos pokyčius po karantino, tikrai taip. Tikrai jaučiame aktyvesnį nei pastaraisiais metais buvusį susidomėjimą sodais, sodybomis bei sklypais gyvenimui. Keletas mėnesių, praleistų butuose be galimybės keliauti, padarė korekcijas namų ir sodų rinkoje.

Dalis pirkėjų ir toliau gyvena laukimo nuotaikomis, tikėdami, kad nekilnojamojo turto kainos dar tikrai kris. Todėl tikisi sulaukti geresnių kainų ir pasinaudoti susidariusia situacija ir bando spausti pardavėjus parduoti pigiau 20-30 procentų, o kartais derasi ir dėl dar didesnių nuolaidų. Bet nekilnojamojo turto rinka nėra taip greit reaguojanti į pokyčius, todėl kainos pastarąjį pusmetį keitėsi tikrai labai nežymiai.

Kita dalis potencialių pirkėjų laukia stabilesnės ekonominės situacijos ir daugiau apibrėžtumo dėl viruso sukeltos situacijos.

Manau, kad butų, namų kainos priklausys nuo to, kiek tęsis viruso pasėtas neapibrėžtumas, turizmo perspektyvos, nes turizmas įtakoja būstų nuomos kainas, būsto finansavimo sąlygos ir pan. Taip pat - kokiu tempu atsigaus šalies ekonomika.

Su brokere Gina Mackevičiene galite susisiekti ---→ https://www.facebook.com/Brokere.Gina/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite