Angle down Atgal

Iš Baltarusijos įvažiavusiose senose mašinose aptikta 3,7 tūkstančio pakelių rūkalų

Iš Baltarusijos pro Raigardo postą įvažiavusiuose šešiuose senuose automobiliuose muitininkai aptiko 3,7 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) teigia, kad tokie „kontrabandos karavanai“ Lietuvos pasienyje buvo dažnas reiškinys prieš keletą metų, tačiau dar prieš pandemiją įsivyravo tendencija, jog didžioji nelegalių rūkalų srauto dalis gabenama krovininiu transportu (vilkikais).

„Panašu, kad ES uždraudus Rusijos ir Baltarusijos vilkikams vežti krovinius ES teritorijoje, kontrabandininkai bando prisitaikyti ir vėl ėmė „smulkinti“ savo nelegalias rūkalų siuntas“, – teigia MKT.

Ankstų penktadienio rytą Kauno teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių posto ir Muitinės departamento Imuniteto tarnybos pareigūnai Raigardo kelio poste vos per pusantros valandos cigaretes aptiko šešiose viena po kitos važiavusiose mašinose.

Rūkalai buvo išslapstyti kuro bake, dujų balione, bamperiuose, galiniuose ir priekiniuose sparnuose, slenksčiuose, apdailos panelėse, garso kolonėlėse ir kt. automobilių konstrukcijose įrengtose slėptuvėse.

Pirmoji, apie 4 val. 30 min., buvo sulaikyta Baltarusijos piliečio vairuota „Audi 100“: rūkalai (900 pakelių cigarečių) rasti jos kuro bake.

Antrasis automobilis – „Seat“, įkliuvo po pusvalandžio, 501 pakelis cigarečių buvo rastas jo priekiniuose sparnuose. Trečia mašina (irgi „Audi“) sulaikyta beveik tuo pat metu – joje baltarusiškų cigarečių kontrabanda (695 pakeliai) aptikta dujų balione ir bamperyje.

Ketvirtoji „kontrabandos karavano“ dalyvė vėl buvo „Audi“: mašina sulaikyta 5 val. 30 min., rūkalai (920 pakelių) rasti už galinės sėdynės, žemų dažnių garso kolonėlėje įrengtoje slėptuvėje.

Apie 6 val. ryto Raigardo poste sulaikytas ir penktas – „Peugeot“ automobilis, šįsyk rūkalai (270 pakelių) aptikti jo galiniame sparne ir slenksčiuose. Dar tą pačią valandą muitininkai sulaikė ir paskutinį – šeštąjį to ryto automobilį su kontrabanda (424 pakeliais rūkalų) – cigaretės aptiktos „Ford“ apdailos panelėje.

Visų automobilių vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, o mašinos ir kontrabanda – sulaikyti.

Pasak MKT, kaip beveik visada būna tokiais atvejais – sulaikytos mašinos buvo senos ir mažos vertės: kontrabandininkai specialiai renkasi tokius automobilius, kad įkliuvę patirtų kuo mažiau nuostolių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite