Angle down Atgal

Irakas iš Minsko išskraidins 325 prie Lenkijos sienos įstrigusius savo piliečius

Irako valdžios pareigūnai trečiadienį pranešė apie planus sugrąžinti į šalį daugiau nei 300 šalies piliečių, įstrigusių Baltarusijos ir Europos Sąjungos pasienyje.

„Skaičius asmenų, kurie savo noru nusprendė grįžti iš Baltarusijos, siekia 325“, – žurnalistams pranešė Irako užsienio reikalų ministerijos atstovas Ahmedas al Sahafas (Ahmedas Sahafas).

Pasak jo, jų sugrąžinimas koordinuojamas su Baltarusijos valdžia.

A. al Sahafas pridūrė, jog ketvirtadienį iš Minsko pakilsiantis lėktuvas laikinai nusileis Irako Kurdistano sostinėje Arbilyje, o iš ten skris į Bagdadą.

Irako pareigūnai nepateikė daugiau informacijos, ar planuojama daugiau tokių skrydžių ir kiek iš viso Irako piliečių galės jais pasinaudoti.

Tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų, įskaitant daug Irako autonominio Kurdistano regiono gyventojų, yra įstrigę stovykloje prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Jų pastangos neteisėtai patekti į Europos Sąjungos teritoriją kursto įtampą tarp Vakarų šalių ir Baltarusijos bei ją remiančios Rusijos.

Vakarų šalys kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę dirbtinai kurstant šią krizę ir organizuojant migrantų srautus. Šie Minsko veiksmai smerkiami kaip hibridinė agresija, keršijant už ES sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją.

Reguliarus oro susisiekimas tarp Bagdado ir Minsko yra sustabdytas nuo rugpjūčio. Be to, Baltarusija jau ilgiau kaip savaitę laiko uždariusi savo diplomatines atstovybes Bagdade ir Arbilyje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite