Angle down Atgal

Ir iškilo „žaliosios barikados“ Kumelionyse...

Marijampolės savivaldybės gyventojams nuolat pabrėžiama, kaip svarbu rūšiuoti komunalines atliekas, kai sukurta regioninė atliekų tvarkymo sistema. Apie žaliąsias atliekas vėlgi atskira kalba: privačių namų savininkams išdalintos tam skirtos dėžės, o kas tokių dėžių neturi, nuolat primenama, jog tokias atliekas galima nugabenti ir palikti specialioje aikštelėje.

Kiek tokių atliekų ten atveža Marijampolės savivaldybės gyventojai, kol kas nesigilinsime. „Suvalkiečio“ kalbintas šios žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės operatorius Gintautas Chmieliauskas sakė, kad dalis gyventojų šia paslauga naudojasi: atveža nusipjautą žolę, nugenėtas šakas. Kartais tokių klientų būna daugiau, kartais mažiau. Taigi, pamažu pratinamasi.

Tačiau klausimas, ar šia aikštele naudojasi ir savivaldybė, pastaruoju metu sukėlė susidomėjimą. Dėl vienos labai paprastos priežasties: sprendžiant iš „Suvalkiečio“ redakcijai atsiųstų laikraščio skaitytojų nuotraukų, žaliųjų atliekų surinkimo „aikštelė“ radosi ir Kumelionyse. Pakeliui į Marijampolės kempingą ir Kumelionių piliakalnį.

Pasak „Suvalkiečio“ informacijos šaltinių, šis žaliųjų atliekų surinkimo punktas, o tiksliau – nugenėtų šakų kalneliai pradėjo dygti tuoj po Marijampolės šventės – Miesto dienų – gegužės mėnesį. Ir tebeauga. Autorės pašnekovų teigimu, per šitas krūvas jau greitai nebus galima ir piliakalnį pasiekti. Žaliosios barikados priartėjo ir prie šioje vietoje esančios privačios valdos. Nors tai – ne sausuolių sankaupos, visgi žmonės tokios kaimynystės baiminasi: kas, jei dėl kokio piktavalio kaltės ar kitokios priežasties ugnis į tuos šakų kalnelius įsimestų? Degančiam Londono daugiabučio fakelui gal ir neprilygtų, bet pragarėlis užvirtų visai neblogas.

Priminsime, kad pagal dabartinę Marijampolės regiono atliekų tvarkymo sistemą, žaliosioms atliekoms įrengtos specialios kompostavimo aikštelės, čia turi patekti ir žaliosios atliekos iš atvežtas iš viešųjų erdvių. Marijampolės savivaldybėje tokia aikštelė yra Uosinės kaime, prie regioninio sąvartyno. Iš gyventojų žaliosios atliekos priimamos nemokamai, juridiniams asmenims už nustatytą mokestį: 23,37 Eur už toną be PVM jei atvežama savo transportu, 60,60 Eur – jei surinkus atvežama Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro samdomo vežėjo.

Žinia, savivaldybė privilegijos nemokamai vežti žaliąsias atliekas į kompostavimo aikštelę neturi, tačiau kažin ar tai svari priežastis „sandėliuoti“ nugenėtas šakas Kumelionių piliakalnio prieigose, juolab, kad niekas negali paneigti, kad toks sandėliavimas – tai prielaida atsirasti nelegaliam sąvartynui. Beje, „Suvalkiečio“ šaltiniai teigia, kad tokį nurodymą davęs Marijampolės savivaldybės Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius.

Su ponu M. Lelešiumi susisiekti nepavyko, tačiau padedant administracijos direktoriui Sigitui Valančiui, Aplinkos valdymo skyriaus vyr. specialistė Violeta Sagaitienė informavo, kad nugenėtų šakų „barikadose“ jau pradėjo darbuotis smulkintuvai. Tikėtina, kad pasidarbuos tinkamai, ir žaliųjų atliekų krūvų nebeliks.

Visgi klausimas, kodėl jos apskritai čia radosi, tebelieka atviras. Tad redakcija tikisi sulaukti ir Aplinkos valdymo skyriaus vedėjo M.Lelešiaus komentaro.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite