Angle down Atgal

Internautai pasipiktino „TV pagalbos“ vedėjo žodžiais: diskriminuoja moteris?

Socialiniuose tinkluose plinta ištrauka iš laidos „TV pagalba“. Vedėjas Edgaras Navickas laidoje kalbėjo apie karantiną ir jame gyvenančias šeimas. Vyro žodžiai papiktino ne vieną – pasak jo, moterys karantino metu „nieko neveikia“, tik gamina valgyti ir prižiūri vaikus.

„O ką darys moterys? Kaip atrodo karantinas namuose, kasdienybėje? Taigi, moterys, kaip iki karantino nieko neveikė, taip ir karantino sąlygomis iš esmės jos nieko neveikia. Ką jos ten daro? Valgyt daro, namus tvarko, skalbia, lygina ir žiūri vaikus. Ką daro vaikai? Vaikai viską griauna, siaučia, rėkia ir nori. Ką daro vyras? Vyras atidžiai seka žinias ir informuoja tomis baisiomis naujienomis savo žmoną, nuo ko ji pradeda dar greičiau judėti, ir iš esmės čia yra tokia šeimos idilė karantino sąlygomis. Visi kažkuria prasme laimingi.

Ir kas paaiškėja? Kad moterims vis dėlto tos visos grožio procedūros – kirpykla, manikiūrai, pedikiūrai, veido valymas – visa tai joms yra gyvybiškai svarbu, kaip vizitas pas psichologą. Tai yra tokia tarsi savipagalba – jos ten eidamos atsigauna, pražysta nuo viso to. Dabar, kai jos jau neturi galimybės, vyrams bus puiki proga susipažinti, kaip iš tikro atrodo jo žmona. Tai yra tas retas atvejis, kai nubyra blakstienos, atauga antakiai, plaukai keičia spalvą, o tu galvoji: o su kuo gi aš čia gyvenu?“ – kalbėjo E. Navickas.

Šiuo įrašu feisbuke pasidalijo Viktorija Gailiūtė. Moteris teigė, kad šiais laikais toks požiūris sunkiai suvokiamas.

„Šiuo metu televizija turi išaugusius žiūrimumo reitingus. O štai vienu iš žiūrimiausių laikų populiari laida transliuoja – moterys nieko neveikia, tik daro valgyt ir rūpinasi namais, o štai vyras ją informuoja apie svarbiausias dienos naujienas. Be to, vyrams sunkus metas – jų žmonos nebebus gražios, o juk tai šitaip svarbu, kad nagai, plaukai būtų sutvarkyti. Man tai sunkiai suvokiama. Dar 1994 m. Lietuvoje įsigaliojo JT konvencija dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims, 1999 m. priimtas moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, o nuo 2015 m. vasario Lietuvoje yra įsigaliojusi valstybinė moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 m. programa.

Bet štai vidury dienos girdime, jog iki lygių teisių mums dar toli. TV3 televizija, ar manot, jog teisinga transliuoti tokias žinutes vienu iš žiūrimiausių laikų? Kiek žmonių pamatė šią laidą ir išgirdo, kad moteris tėra gražus aksesuaras, kuris visada turi atrodyt tobulai ir NIEKO NEVEIKIA, tik rūpinasi namais ir daro valgyt? Kiek žmonių išgirdo, kad moteris negali būti intelektuali ir klausytis žinių, o tik vyras jai gali perduoti svarbiausias dienos naujienas? TV3, tikrai negera kartu“, – feisbuke rašė moteris.

Vaizdo įrašo komentarų skiltyje internautai išreiškė pasipiktinimą. „Apgailėtina“, „Koks siaubas. Net negaliu išklausyt iki galo“, „Kaip supykdė šitas video“. Ištrauką iš laidos pakomentavo ir influenceris Naglis Bierancas: „Moterys, ką darysit? Ar čia bl** normalu?“

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite