Angle down Atgal

Integruota etnokultūros diena „Ryto“ pagrindinėje mokykloje

Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyko ypatinga šventė – Integruota etnokultūros diena, skirta Tautodailės metams ir Vasario 16-ajai paminėti.

Tautinės juostos motyvais pasipuošusi mokykla visus pasitiko vasario 14-osios rytą – meilės savo gimtinei, savo šalies istorijai, savo šalies žmonėms ir savo artimiesiems dieną... Visi pasipuošę – kas tautiniais rūbais, kas įsisegę į atlapus ar įsipynę į plaukus vėliavos spalvomis išaustą juostelę, ruošėsi renginiui.

Mokyklos fojė puikavosi nuostabi senovinių daiktų paroda. Į ją eksponatus rinko ir nešė visi mokyklos bendruomenės nariai – ieškojo savo senelių palėpėse, spintose, kluonuose... Parodoje puikavosi juostos ir staltiesės, lovatiesės ir pagalvių užvalkalėliai, geldos, kultuvės, žibalinės lempos ir kt. Pradinių klasių mokytojos pasistengė atsakyti į vaikų klausimus, kam kai kurie daiktai buvo naudojami.

Salėje pasipuošusi tautiniais rūbais pasitiko Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė ir etnokultūros specialistė Onutė Surdokienė. Ji papasakojo vaikams, kas ta etnokultūra, kodėl šie metai – Tautodailės metai.

Šventę pradėjo ansamblis iš Kauno „Ainiai“ su savo nuostabia programa „Piemenėlių išdaigos“. Tai vienintelis šalyje unikalus kolektyvas, sukaupęs senovinių liaudies instrumentų ir kūrybiškai, profesionaliai perteikiantis protėvių papročius ir tradicijas. Mūsų mokyklos pradinukai ne tik susipažino su senoviniais instrumentais, bet išgirdo daug pokštų ir erzinimų, pokštavo ir žaidė taip, kaip kažkada senovėje piemenėliai...

Marijampolės kraštotyros muziejaus liaudies menų specialistės edukatorės pristatė audimo amatą ir jo rūšis. Pradinukai smagiai pynė tautines juosteles, iš kurių gamins dekoracijas Kovo 11 dienai paminėti. Mokiniai pynė po keturis, ir pynimas buvo toks originalus, kad jie liko sužavėti.

Visus linksmino, liaudies dainų ir žaidimų mokė Marijampolės vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynukai“.

Pradinių klasių mokytojos savo mokinius supažindino su senovinių skrynių dekoravimo ir puošybos elementais, karpinių menu. Vaikai puošė kraitines skrynias tautiniais motyvais, dekoravo, spalvino, bandė karpinių meną pritaikyti savo darbeliuose. Visi kūrybiniai darbai eksponuojami mokyklos fojė, kur bendruomenė dar ilgai galės jais grožėtis.

Svetlana ANDRIUŠIENĖ

pradinių klasių mokytoja

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite