Angle down Atgal

Informacija COVID-19 pandemijos paveiktam verslui, norinčiam pasinaudoti nauja lengvata

Šalyje paskelbus karantiną daugelis smulkaus ir vidutinio verslo atstovų pajuto neigiamą ekonominę įtaką. Panevėžio miesto savivaldybė ieškodama priemonių, kaip padėti miesto verslui, priėmė keletą svarbių sprendimų.

Viešojo maitinimo įstaigoms buvo atvertos miesto viešosios erdvės bei įstaigos buvo atleistos nuo rinkliavos už lauko kavines ar išplėstas aptarnavimo vietas prie stacionariųjų viešojo maitinimo įmonių. Taip pat verslui, kurio veikla buvo apribota arba uždrausta Vyriausybės nutarimais bei paveikta COVID-19 pandemijos, 30 proc. sumažinti nuomos už valstybinę žemę, žemės ir nekilnojamojo turto mokesčiai už 2020 m.

„Artėjant mokesčių mokėjimo terminams ir Savivaldybei siekiant supaprastinti lengvatų teikimo procesą, primename, kad verslininkai, pretenduojantys į šią 30 proc. lengvatą ir įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąrašą, pildydami Nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją patys apsiskaičiuoja ir įrašo taikytiną 30 proc. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos suteiktą mokesčio lengvatą. Jokių papildomų dokumentų teikti nereikia“, - sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Pagal patvirtintą aprašą į 30 proc. lengvatą gali pretenduoti visos įmonės, kurios įtrauktos į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite