Angle down Atgal

Ignalinos rajone sulaikytas turkas pasiprašė prieglobsčio

Ignalinos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą patekusį Turkijos pilietį. Per užšalusią Dysnos upę iš Baltarusijos atėjęs užsienietis pasiprašė prieglobsčio.

Penktadienį Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai Dysnos kaime sulaikė įtartiną vyrą. Informacijos apie jį VSAT pareigūnai jau buvo gavę ir iš vietinio gyventojo.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 28-erių Turkijos pilietis. Jis pasieniečiams pateikė savo asmens tapatybės kortelę ir pasą, kuriame nebuvo Šengeno vizos. Užsienietis iškart prisipažino neteisėtai perėjęs valstybės sieną užšalusia Dysnos upe. Ji šioje vietovėje skiria Lietuvos ir Baltarusijos teritorijas.

Šeštadienį Turkijos pilietis pateikė prašymą dėl prieglobsčio suteikimo Lietuvoje. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų VSAT pareigūnai pasirūpino, kad gydymo įstaigoje vyrui būtų atliktas COVID-19 testas. Jo rezultatus gavę pasieniečiai pradės pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Surinkta medžiaga bus perduota prašymą nagrinėsiančiam ir sprendimą priimsiančiam Migracijos departamentui.

Turkijos pilietis laikinai apgyvendintas Švenčionių pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos prieglobsčio prašytojams.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Utenos apylinkės prokuratūra.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite