Angle down Atgal

Ignalinos rajone savaitgalį nustatyti dar 7 nauji COVID-19 atvejai

Atlikus dviejų COVID-19 liga užsikrėtusių asmenų kontaktų patikrą, šeštadienį dar 7-iems asmenims nustatyti teigiami COVID-19 testai. Visi jie yra saviizoliacijoje.

Toliau aiškinamasi, su kuo jie buvo kontaktavę. Gyventojai kviečiami saugoti save, laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo, o uždarose viešose patalpose dėvėti kaukes.

Rugpjūčio 1 d. duomenimis, Ignalinoje yra 9 užsikrėtę COVID-19 asmenys. Stebimi atvejai (gyventojai izoliuojasi namuose) – 20,  savivaldybės numatytose patalpose – 4.  

Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1 d., apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Tokios prievolės neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę (pvz., barzdos skutimui).

Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kaupia valstybinį asmeninės apsaugos priemonių (AAP) rezervą, kurio užtektų dviem mėnesiams nepertraukiamo naudojimo. Turėti vieno mėnesio rezervą įpareigotos ir gydymo įstaigos bei savivaldybių administracijos.

 Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo. 

Paslaugų teikimas, prekyba, laisvalaikio ir pramogų vietos Prekybą ir paslaugas teikiantys ir vykdantys asmenys turi užtikrinti: 

  • Prekiautojai ir paslaugų teikėjai ir vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. (Išskyrus atvejus, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. 
  • Kaukės dėvėti nereikia sportuojant sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose). Lankytojus aptarnaujantis personalas uždaroje viešojo maitinimo įstaigos patalpoje dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. 
  • Pirkėjų ir paslaugų gavėjų eilėje išlaikyti saugų, ne mažesnį nei 1 metro atstumą, pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių pirkėjų. Į prekybos ir paslaugų teikimo vietas neįleisti žmonių, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
  • Tarp prekiautojų ir paslaugų teikėjų darbo vietų išlaikyti bent 2 metrų atstumą, išskyrus atvejus, kai tarp darbo vietų įrengiamos ne žemesnės nei 140 cm aukščio pertvaros, atskiriančios tiek darbuotojus, tiek eilėje laukiančius pirkėjus ir paslaugų gavėjus. 
  • Dažnai liečiamus paviršius (durų rankenas, laiptinės turėklus, elektros jungiklius, kėdžių atramas, apsipirkimui naudojamus vežimėlius ir krepšelius ir kt.) valyti ir dezinfekuoti ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 valandą per dieną. Užtikrinti, kad darbuotojai laikytųsi griežtos rankų higienos.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite