Angle down Atgal

Ignalinos gimnazijoje startavo netradicinių veiklų maratonas

Ignalinos gimnazijoje birželio mėnuo šiais mokslo metais prasidėjo netradicinėmis veiklomis. Jų organizavimas – nauja patirtis!

Neįprasta ir nauja tai, kad visos veiklos, ne tik pamokos, iki šių mokslo metų pabaigos gimnazijoje vyksta nuotoliniu būdu, todėl buvo ir jaudulio, ir nerimo organizuojant pirmąją dieną veiklų dieną „Pasaulis vaikams“, kurios metų užsiėmimai mokiniams buvo skirti Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Sklandžiai praėjus pirmajai dienai, po smagių refleksijų ir aptarimų aprimus nerimui, buvo ruošiamasi antrajai netradicinių veiklų dienai. „Renkuosi ateitį“ – taip pavadinta ugdymui karjerai skirta birželio 2 diena mokiniams prasidėjo filmų apie naujas, įdomias ir dar mažai pažįstamas, „nepasimatuotas” profesijas peržiūra. Vėliau, pokalbių su klasių auklėtojomis ir kuratorėmis metu, mokiniai išsakė savo pastebėjimus, įspūdžius, kėlė įdomius, prasmingus klausimus apie tai, kas sužadino smalsumą ar sukėlė abejonių. Kai kurios profesijos, pavyzdžiui, mikroelektronikos įrangos specialistas, atsinaujinančios energetikos inžinierius, mechatronikas, sulaukė tikrai nemenko įvairių klasių mokinių dėmesio.

Nuo 10 val. mokiniai ir mokytojai dalyvavo nuotoliniu būdu Kalba.lt atstovų Dianos Verikaitės ir Lauryno Puidoko vedamose paskaitose „Viskas apie studijas užsienyje“ ir „Karjeros pasirinkimo paslaptys“. Paskaitų metu iškilusius klausimus mokiniai galėjo pateikti elektroniniu paštu. Truputėlį pailsėję po paskaitų, mokiniai dirbdami grupėse arba individualiai pildė profesijos korteles. Ši veikla nebuvo sunki, tiesiog reikalavo trupučio dėmesio, teko ir šiek tiek panaršyti internete, paieškoti informacijos apie konkrečią dominančią studijų programą. Atlikus užduotį korteles su surinkta informacija reikėjo atsiųsti gimnazijos Ugdymo karjerai grupės vadovei Astai Urbanaitei. Ši sukaupta informacija – geras metodinės priemonės pavyzdys, ji bus saugoma ir ateityje patiems mokiniams pasitarnaus klasės valandėlių metu ar Ugdymo karjerai užsiėmimuose kalbantis apie ateities pasirinkimus. Dienos darbus vainikavo veiklų įvertinimas ir atsakymai į anketos klausimus. Net nepastebėjome, kaip akimirksniu pralėkė antroji prasmingų netradicinių veiklų diena. Mokiniai gavo daug informacijos ir žinių apie tai, kas jiems svarbu ir, tikėtina, labai pravers ateityje.

Ignalinos gimnazijos Ugdymo karjerai grupės narė Aušra Remeškevičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite