Angle down Atgal

Ignalinoje lankėsi krašto apsaugos viceministras

Gegužės 19 dieną Ignalinoje lankėsi ir su savivaldybės vadovais susitiko Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. Buvo aptarti pastaruoju metu itin aktualūs saugumo, pasirengimo galimam kariniam pavojui ir visuomenės informavimo klausimai.

Ministerija siekia daugiau bendrauti, susitikti su bendruomene, kadangi dėl karo Ukrainoje žmonės išgyvena nesaugumo jausmą ir jiems dažnai trūksta žinojimo apie tam tikrus dalykus. Viceministras informavo, kad kiekvienai savivaldybei yra paskirtas karo komendantas, kuris iki birželio 1 dienos turi apsilankyti ir Ignalinoje. Jo tikslas – prisistatyti savivaldybės vadovams, užmegzti ryšius su svarbiausiomis įstaigomis, visuomeninėmis organizacijomis.

Savivaldybės meras Justas Rasikas sakė, kad Ignalinai, kaip pasienio rajonui, šios temos  ypač svarbios, o didesnės komunikacijos ir jos aiškumo tikrai trūksta. Dauguma gyventojų yra pagyvenę, nesinaudoja internetu, kur ir skelbiama pagrindinė informacija, todėl būtina ieškoti kitų būdų juos informuoti. Kalbėta apie tiesioginių susitikimų, pokalbių galimybę. Minėta, kad geriausiai tai galėtų atlikti pasienio pareigūnai, kuriuos žmonės pažįsta, jais pasitiki.

Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė sakė, kad pastaruoju metu rajone beveik nuolat vyksta pratybos, dažnai tenka susitikti ir bendrauti su kariuomenės atstovais. Pratybų metu didesnių nesusipratimų nekyla, o gyventojams reikėtų tik padėkoti už pakantumą ir supratingumą. Savivaldybė pratyboms skiria nenaudojamus pastatus. Juokauta, kad kariuomenė netgi galėtų pasitarnauti pratybų metu nugriaudama bešeimininkius apleistus statinius.

Susitikimo pabaigoje apsikeista suvenyrais. Merui viceministras dovanojo Krašto apsaugos ministerijos ženklą. Vėliau svečias palydėtas į Ignalinos Česlovo Kudabos gimnaziją. Jis bendravo su vyresniųjų klasių gimnazistais. Įdomiai pateiktas pranešimas ,,Kas gintų Lietuvą ir kodėl svarbus kiekvienas Lietuvos pilietis šalies saugumui užtikrinti“ sulaukė didelio susidomėjimo. Pokalbio metu aptarti trys pagrindiniai Lietuvos valstybės gynimo ramsčiai – tai Lietuvos kariuomenė, NATO sąjungininkai ir labai svarbus – Lietuvos visuomenės, visų gyventojų įsitraukimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite