Angle down Atgal

Ignalina – ant tarmės sparnų

Ceikinių padalinyje vykęs Ignalinos rajono kultūros centro projekto ,,Ignalinos krašto tradicinių švenčių gyvybingumo išsaugojimas ir plėtra" projektinis renginys „Ant savo tarmės sparnų" subūrė nemažą būrelį besidominčių savo kraštu ir gimtąja tarme. Renginį pradėjome muzikiniu kūriniu, po kurio sveikinimo žodžius tarė Ignalinos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Marijona Lukaševičienė, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius.

Tarmiškus pasakojimus porino mūsų pasakorė Janina Tuskenienė. Tarmiškomis eilėmis visus sveikino bendruomenės pirmininkė Onutė Martinėnienė, Lukrecija Bunoraitė ir Gabija Gurevičiūtė, o savo kūrybos eilėmis tarmiškai prabilo ir ceikiniškė Rima Kindurienė.

Tarmė neatsiejama nuo mūsų tradicijų, papročių puoselėjimo, tad renginio metu buvo išeksponuotos ir dvi nuostabios parodos - sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinės amatininkės, senojo vilnos milo, vėlimo amato puoselėtojos Marijonos Lukaševičienės veltų dirbinių paroda bei vietinės amatininkės Laimos Mikalkienės žvakių liejimo amatą pristatanti paroda.

Renginio metu buvo galima ne tik pasigrožėti tradicinių amatų parodomis, paklausyti tarmiškų pasakojimų, eilėraščių, bet kartu smagiai dainavome ir šokome su atvykusiais sveteliais. Muzikinius pasirodymus skyrė folkloro kolektyvas „Serbenta“, jaunimo grupė „DivErsa“, folkloro ansamblis „Saulalė“, folkloro kolektyvas „Kaimynai“, muzikos kolektyvas „Volungė“. O „Volungės“ kolektyvo moterys ne tik dovanojo smagias dainas, bet ir subūrė visus į bendrus ratelius, pamokė liaudiškų šokių.

Po renginio visus kolektyvus, pasakorę ir amatininkę Laimą už tarmės, amatų puoselėjimą pasveikino ir dovanėles įteikė Ignalinos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Marijona Lukaševičienė bei Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius.

Sakome nuoširdų ačiū visiems atėjusiems ir buvusiems kartu. Ačiū kolektyvams už jų pasirodymus. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie renginio organizavimo.

Rekomenduojamas video turinys