Angle down Atgal

Įdomūs faktai: kava pagerina žmogaus reakcijos laiką?

Kavoje esantis kofeinas daro įvairų poveikį žmogaus organizmui. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė vieną įdomų faktą –išgėręs kavos žmogus gali tapti taiklesnis ir pasižymėti greitesne reakcija.

Asmens gebėjimas pastebėti judančius objektus arba kitaip taiklumas pagerėja suvartojus kofeino. Taip pat tyrimo metu pastebėtas ir reakcijos pagreitėjimas.

„Testuojant vizualinį pastabumą dinaminėse situacijose pateikė daug informacijos apie tai, kaip funkcionuoja žmogaus reakcija ir pastabumas judant taikiniams. Tai gali būti kasdienės situacijos – staiga išbėgęs pėstysis, skubus daikto lentynose ieškojimas ar greita prekių paieška parduotuvė“, – sako dr. Kristine Dalton, Waterlo mokyklos profesorė.

Mokslinio tyrimo metu dalyviai buvo padalinti į dvi grupes. Vienos grupės nariai suvartojo kofeino kapsules, o kita pusė gavo placebo kapsules. Kompiuterių pagalba po valandos nuo kapsulės suvartojimo buvo tiriamas eksperimento dalyvių regos aštrumas judančiuose taikiniuose.

Mokslininkai aptiko, kad žmonės suvartoję kofeino užduotis atliko geriau – jų pastabumas buvo geresnis, reakcija greitesnė.

Ekspertai įsitikinę, kad tai vertingas atradimas ir gali padėti žmonėms atliekant kasdienes užduotis: vairuojant, važiuojant dviračiu ir kitose veiklose, kur reikia didesnio susikaupimo ir geresnės reakcijos.

Parengta pagal scitechdaily.com informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite