Angle down Atgal

I-ų klasių gimnazistų stovykla ,,Daukantiškis”

Pirmieji metai gimnazijoje yra labai reikšmingi kiekvienam būsimam devintokui. Nauja bendruomenė, nepažįstami veidai natūraliai sukelia įtampą ką tik progimnazijas palikusioms ir gimnazijos duris pravėrusioms jaunosioms asmenybėms. Kad nauja mokymosi erdvė nebūtų baugi, gimnazistų taryba drauge su kitais aktyviaisiais III-IV kl. mokiniais kasmet organizuoja I-ų klasių gimnazistų stovyklą ,,Daukantiškis”, kurios tikslas — priimti užduočių keliamus iššūkius, juos įveikti bendromis jėgomis ir pasitelkti tarpusavio bendravimo vertybę.

Šiais metais pirmokų stovykla vyko Kurtuvėnų regioninio parko aplinkoje. Veiklos buvo startuojamos jau nuo ankstyvo ryto. Gimnazistų tarybos pirmininkei Neilai, paskelbus ,,3 eN” taisyklę, stovyklos organizatoriai, užėmę ,,Daukanto mafijos” amplua, pristatė savo vieningą grupuotę pakviesdami visus bendram šokiui.

Apšilę ir pasikrovę teigiamos energijos, stovyklautojai vykdė užduotėles atskirose grupėse, kurios buvo sudarytos pagal tam tikrus bruožus, pavyzdžiui, pagal bendrą pirmąją vardo raidę, akių spalvą, batų dydį ar gimimo mėnesį. Šiose grupelėse pirmokai priėmė ne vieną iššūkį: bandė susėsti ,,kėdutėmis”, iš karpinių klijavo gimnazijos šventėse užfiksuotas nuotraukas ir mėgino atspėti, koks tai renginys; persiverdami marškinius virvele apjungė savo rato draugus.

Po užduočių atlikimo grupėse naujieji gimnazistai leido laiką su klasių auklėtojomis, kurios taip pat energingai dalyvavo stovyklos veiklose.

Beje, pirmokai turėjo galimybę susipažinti ir su fizinio lavinimo mokytojais, organizavusiais aktyvias sportines veiklas. Viena iš jų — virvės traukimas — veikla, reikalaujanti komandinės jėgos ir praktiško pasiskirstymo prie virvės.

Praėjus pietų pertraukai vyko klasių vizijų pristatymai bei įvairios administracijos užduotys, po kurių sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius V. Kantauskas ir pavaduotoja ugdymui I.Riukienė.

Turbūt laukiamiausia stovyklos dalis — I-okų krikštynos. ,,Daukanto mafijos” komanda, pasiskirsčiusi į septynias stoteles, laukė pirmų klasių mokinių paruošę jiems tikrus išbandymus, kurie buvo vertinami atitinkamais taškais. ,,Minų laukas”, ,,Marškinėlių” užduotis, ,,Voratinklis”, ,,Pabėgimas”, ,,Taikinys”, ,,Sunaikink įkalčius”, ,,Išgelbėk bičiulį” — taip skambėjusios veiklos pareikalavo ne tik fizinės ištvermės, bet ir bendruomeniškumo. Tik įveikę šias užduotis pirmokai galėjo garsiai ištarti S. Daukanto gimnazijos priesakoje esančius punktus ir tapti oficialiais daukantiškiais.

Po priesaikos kiekviena klasė, užėmusi tam tikrą vietą, buvo apdovanota saldžiuoju prizu.

Džiaugiamės, jog S. Daukanto gimnazijoje mokysis toks gausus būrys ištvermingų, sumanių, atsakingų pirmokų! Linkime jiems aktyviai įsitraukti į gimnazijos veiklą ir būti svarbia daukantiškių bendruomenės dalimi.

Nuoširdžiai dėkojame neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjai J. Buivydienei bei šauniajai gimnazistų komandai, padėjusiai organizuoti ir išpildyti visas planuotas idėjas pirmokų stovykloje ,,Daukantiškis”.

Parengė IIIm klasės mokinė Aistė Šarkutė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite