Angle down Atgal

Į Taliną vyksianti Lietuvos ledo ritulio rinktinė savo sudėtyje turės ir debiutantą

Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau kitą savaitę vyks į Taliną, kur įvyks tarptautinis Baltijos Iššūkio taurės turnyras.

Estijos sostinėje lapkričio 7-10 dienomis Lietuvos rinktinė stos į tradicine tapusią kovą dėl Baltijos taurės, o šiemet turnyro formatas išliks toks pats kaip pernai - varžysis šešios komandos suskirstytos į dvi grupes. Lietuviai pateko į A grupę, kurioje taip pat varžysis estai bei Ukrainos nacionalinė rinktinė. Tuo tarpu B grupėje kovos Latvijos klubų rinktinė, Rumunijos rinktinė bei Kazachstano 20-mečių rinktinė, skelbia hockey.lt.

Į Baltijos Iššūkio taurės turnyrą rinktinės treneris Danielis Lacroix ir jo asistentai pakvietė 22 ledo ritulininkus. Dėl užimtumo klubuose šįkart rinktinei negalės padėti keletas jos senbuvių, o rinktinėje bus ir debiutantų, ir į ją po pertraukos sugrįžtančių žaidėjų.

Labiausiai pasikeitusi bus vartininkų grandis. Į rinktinę po metų pertraukos sugrįžta Artūras Pavliukovas, kuris vartų saugumu rūpinsis kartu su kolega Elvinu Karla. Po kelių metų pertraukos rinktinėje ir vėl bus galima išvysti gynėją Ruslaną Černychą, o Domantas Čypas grįžta po priverstinės pertraukos dėl traumos.

Rinktinėje bus ir vienas iš naujausių veidų mūsų šalies ledo ritulio pasaulyje - „Kaunas Hockey“ puolėjas Brendanas Leavittas. Amerikoje gimęs, bet lietuvišką pasą turintis žaidėjas priėmė sprendimą atstovauti Lietuvai, o rinktinės treneriai nusprendė suteikti jam galimybę parodyti savo sugebėjimus ginant mūsų šalies garbę. Tiesa, 27-erių metų ledo ritulininkas artimiausiame pasaulio čempionate dar tikrai nežais. Pagal Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) reikalavimus, ledo ritulininkas norimoje atstovauti šalyje turi būti rungtyniavęs 16 mėnesių (480 dienų), o šį reikalavimą B. Leavittas įvykdys tik po planetos pirmenybių. Visgi, Baltijos Iššūkio taurės turnyre šie apribojimai netaikomi, tad puolėjas turės galimybę debiutuoti mūsų šalies rinktinėje.

Turnyrą lietuviai pradės lapkričio 7 dieną 15.30 val. rungtynėmis su Ukraina. Vėliau seks poilsio diena, o paskutinį grupės mačą lapkričio 9 dieną lietuviai 19.30 val. žais su Estijos rinktine. Paskutinę turnyro dieną, lapkričio 10-ąją, Lietuvos rinktinė 13.30 val. stos į kovą su viena iš B grupės komandų kovoje dėl galutinės vietos turnyre.

Lietuvos rinktinės sudėtis Baltijos Iššūkio taurės turnyrui:

gynėjai - Artūras Katulis („Kaunas Hockey“), Nerijus Ališauskas (Rygos „Dinamo“, Latvija), Ruslanas Černychas („Oxford City Stars“, Didžioji Britanija), Domantas Čypas („Schweinfurt“, Vokietija), Edgaras Protčenka („Chambery“, Prancūzija), Kostas Gusevas („Dinaburga“, Latvija), Paulius Rumševičius („Liepaja“, Latvija);

puolėjai - Vytautas Jagelavičius („Kaunas Hockey“), Brendan Leavitt („Kaunas Hockey“), Aivaras Bendžius („Hockey Punks“), Mauras Baltrukonis („Hockey Punks“), Paulius Gintautas („IK Comet“, Norvegija), Ugnius Čižas („IK Comet“, Norvegija), Ilja Četvertakas („Hasle-Loren“, Norvegija), Emilijus Krakauskas („Kloten“, Šveicarija), Edvinas Boroška („Geležinis vilkas“), Lukas Žukauskas („Kaunas Hockey“), Dominykas Bogdziulis („Olofstroms IK“, Švedija), Markas Kaleinikovas („Liepaja“, Latvija), Patrikas Misiukas („Geležinis vilkas“);

vartininkai - Arturas Pavliukovas („Kaunas Hockey“), Elvinas Karla („Geležinis vilkas“).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite