Angle down Atgal

Į slalomą Šiauliuose per pusvalandį pateikta virš 50 paraiškų

Sekmadienį Šiauliuose startuos nauja slalomo varžybų serija Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Tai bus pirmasis šios serijos etapas iš keturių, kuriuos pagrindiniam organizatoriui VŠĮ „Kauno autoklubas“ kiekviename mieste organizuoti padės skirtingi automobilių sporto klubai, turintys daug patirties.

Dar net neprasidėjęs pirmasis etapas jau spėjo pasižymėti rekordu. Registracija į pirmąsias varžybas buvo tokia žaibiška, kad per pirmas 30 minučių gautos net 55 paraiškos.

Etapo Šiauliuose organizatorius Eugenijus Andrulis iš automobilių sporto klubo „Rally for fun“ buvo nustebintas tokio aktyvumo: „Registraciją į varžybas paskelbėme gana vėlai vakare, 22 val. 10 min., ir paraiškos mus akimirksniu užgriuvo. Atrodė, kad dalyviai nėjo miegoti ir laukė to momento, kada pradėsime registraciją, o paraiškos vis nesustodamos plaukė ir antrą, ir net 4 valandą nakties. Ryte turėjome virš 100 paraiškų, tada jau stabdėme registraciją, nes tiek dalyvių į varžybas neįmanoma sutalpinti fiziškai“.

Varžybose yra numatyta ne mažiau 70 startinių vietų, kurias gavo pirmieji atsiuntę paraiškas, dar beveik 30 jų yra laukiančiųjų gretose, jeigu kas nors iš pirmųjų dėl vienų ar kitų priežasčių negalėtų startuoti.

Toks dalyvių aktyvumas ir noras varžytis tik dar kartą įrodo, kad automobilių sportas Lietuvoje populiarėja, ypač tose šakose, kur nereikia itin didelių investicijų ir galima dalyvauti tiesiog su savo automobiliu, kasdien naudojamu gatvėse.

Slalomo varžybose Šiauliuose dalyviai bus suskirstyti į penkias grupes: FWD (automobiliai, varomi priekiniais ratais), RWD (automobiliai, varomi galiniais ratais), AWD (automobiliai, varomi visais keturiais ratais), J (vairuotojai, kurių amžius yra 17 m. ir jaunesni; su tėvų ar globėjų sutikimu), laisvą (bet kokie automobiliai, įtraukiant ir savadarbius).

Priekinių varomųjų ratų klasėje Šiauliuose pasiryžęs startuoti virš 30 dalyvių, o galiniais ratais varomų automobilių starte bus 20. Keturi dalyviai startuos su visais ratais varoma technika. Jaunimo grupėje bus septyni atstovai, į laisvąją grupę užsiregistravo taip pat septyni dalyviai.

Šio etapo organizatorius E. Andrulis teigė, kad varžybų trasa bus nei greita, nei lėta, tačiau žinant, kad varžybos vyks aikštelėje, ji pasižymės greičiu: „Kai kurie dalyviai trasoje galbūt spės įjungti ir trečią pavarą“.

Visi dalyviai turės po tris važiavimus, iš kurių du bus įskaitiniai.

Visą šią slalomo seriją kuruojanti VŠĮ „Kauno autoklubas“ slalomo dalyviams yra numačiusi motyvacinę sistemą - kiekvieno etapo prizininkai atskirose klasėse bus atleisti nuo startinio mokesčio (15 eurų) kitame etape.

Kitas etapas numatytas birželio 3 dieną Tauragėje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite