Angle down Atgal

Į saugomų objektų sąrašą įtraukti trys Pagėgių savivaldybėje esantys tiltai

Antradienį, gruodžio 14 d. vykusiame nuotoliniame Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomi ir Pagėgių savivaldybei aktualūs klausimai. 

Posėdžiavę tarybos nariai priėmė sprendimą suteikti apsaugątrims Pagėgių savivaldybės teritorijoje esantiems tiltams – Gudų tiltui II, Eisraviškių ir Vydutaičių.

Dėl dar vieno tilto, kuris yra kelyje Pagėgiai-Natkiškiai (tarp Pagėgių ir Gudų), buvo kilusios diskusijos, mat šiame kelio ruože prasidėjo kelio tvarkymo darbai, kurių metų tvarkant minėtą tiltą buvo rasta raudonų plytų siena, kuri sukėlė susidomėjimą Kultūros paveldo specialistams. Darbai buvo sustabdyti, o kelias liko užtvertas. Klausimas, dėl šio objekto įtraukimo į kultūros paveldo saugomų objektų sąrašą,galėjo būti svarstomas tik kitų metų pavasarį, tačiau Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus pastangomis šis klausimas aptartas šią savaitę.

Komisija susipažinusi su minėta situacija vienbalsiai priėmė sprendimą šio tilto neįtraukti į saugomų objektų sąrašą.

„Džiaugiuosi šiuo kultūros paveldo vertinimo tarybos narių sprendimu. Manau juo džiaugsis nemažai mūsų savivaldybės gyventojų, kurie važinėjo šiuo keliu. Dabar jis yra uždarytas, tačiau po šio sprendimo darbai turėtų būti atnaujinti. Apie tai informavau Valstybinės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcija vadovą Remigijų Lipkevičių, kuris pažadėjo atnaujinti darbus kaip įmanoma greičiau“, – po posėdžio sakė meras V. Bendaravičius.

Pasak jo, kultūros paveldo vertinimo tarybos nariai sutiko su argumentais, kad likusi raudonų plytų siena neturi istorinės vertės, o šį kelią būtina sutvarkyti kaip įmanoma greičiau.

„Dėl šio tilto sustojus darbams ir užtvėrus kelią, prašėme kelių direkcijos šalia padaryti apvažiavimą, tačiau projekte tam lėšų numatyta nėra. Buvome pasiryžę tai padaryti savomis lėšomis, bet dėl tekančio vandens ir kitų niuansų tą padaryti būtų ir sudėtinga, ir labai brangu. Todėl šis komisijos sprendimas kaip ir išsprendžia problemą. Dėkoju savivaldybės tarybos nariams Remigijui Špečkauskui, Arūnui Bušniauskui ir Bronislovui Budvyčiui už dalyvavimą posėdyje ir savivaldybės gyventojų interesų atstovavimą“ – kalbėjo V. Bendaravičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite