Angle down Atgal

Į nosį purškiamos vakcinos – naujas būdas kovoti su koronavirusu?

Pasaulyje plintant naujam koronaviruso omikron variantui mokslininkai spėja, kad vakcinos nesuteikia visos reikiamos apsaugos.

Šiuo metu naujos Covid-19 ligos naujos ligos atmainos yra gerokai stipresnės ir lengviau plintančios. Jeilio universiteto imunobiologai sako, kad virusas pirmiausia taikosi į plaučius, o į juos tiesiausias kelias eina per nosį. Todėl iškelta idėja, kad intranazalinės vakcinos atneštų daugiau naudos. Tai yra vakcinos, kurios bus purškiamos į nosį. 

„Geriausias imuninis atsakas vyksta ten, kur yra vadinamieji viruso patekimo į organizmo vartai“, – sako Jeilio universiteto profesorė ir naujos medicinos studijos autorė Akiko Iwasaki.

Pastebėta, kad kūno gleivinės turi savo imuninės sistemos membranas, kurios kovoja su virusų patogenais. Tai yra gleivinėje irgi randama antikūnų, kurie padeda kovoje su virusu. Kitaip nei įprastos vakcinos, kurios sukelia visos imuninės sistemos reakcijas, nosies vakcinos veiktų lokaliai. 

Kol kas atliekami tyrimai parodė, kad nosies vakcinos veiksmingiau apsaugo nuo oro lašeliniu būdu plintačių ligų nei tradicinės vakcinos.

Tiriant naujus vakcinos modelius su Covid-19 liga, pastebėta, kad tradicinės vakcinos sukuria antikūnus kraujyje, o intranazalinės vakcinos veikia gleivinėse – nosyje, skrandyje, plaučiuose. Ten, kur virusas ir apsigyvena. 

Mokslininkų komanda tikina, kad jei naujosios vakcinos bus pritaikytos žmonėms, jas reikėtų naudoti kartu su jau esančiomis Covid-19 vakcinomis.

Parengta pagal scitechdaily.com informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite