Angle down Atgal

Į Lietuvą pasienyje su Baltarusija neįleista apie 180 migrantų

Į Lietuvą nuo vidurnakčio antradienį neįleista apie 180 neteisėtų migrantų, ketinusių kirsti valstybės sieną iš Baltarusijos.

Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Migrantų buvo neįleista į Lietuvos Respublikos teritoriją daugiau negu 100“, – žurnalistams sakė pasieniečių vadas, vėliau patikslinęs, kad neįleistųjų skaičius siekia apie 180.

Pasieniečiai gavo įgaliojimus apgręžti į Lietuvą atvykstančius neteisėtus migrantus, vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pirmadienio vakarą tai įtvirtinus įsakymu.

R. Liubajevas sakė, kad apgręžiant migrantus nebuvo naudojamos specialiosios priemonės, tačiau jis atsisakė įvardyti konkrečius pavyzdžius, kaip norintys kirsti sieną buvo sugrąžinti į Baltarusiją.

„Šiuo metu tikrai negalėčiau ir nenorėčiau komentuoti taktinių sprendimų, kadangi kiekvienas iš mūsų turi vykdyti savo pareigą. Aš, kaip tarnybos vadovas, turiu užtikrinti bendrą vadovavimą, o atitinkamai pareigūnai vykdo savo įgaliojimus“, – sakė VSAT vadas.

„Kiekvienu konkrečiu atveju pareigūnai, kurie yra vietoje, priima sprendimą dėl atgrasymo veiksmų panaudojimo arba kitų poveikio priemonių panaudojimo“, – pridūrė jis.

Anot R. Liubajevo, migrantai buvo apgręžiami palei visą Lietuvos ir Baltarusijos sieną, daugiausia – Varėnos apylinkėse.

A. Bilotaitės įsakyme nurodyta institucijoms, užtikrinančioms ir padedančioms užtikrinti Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija apsaugą, pasirūpinti, kad asmenys išorės sieną sausumoje kirstų tik per pasienio kontrolės punktus.

Tai darantieji kitose vietose turi būti neįleidžiami į šalies teritoriją ir nukreipiami į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą.

Siekiant tai užtikrinti, pareigūnai galės naudoti psichinę ir fizinę prievartą prieš neteisėtus migrantus.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko rekordiškai daug, daugiau kaip 4 tūkst., neteisėtų migrantų. 

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite