Nuotraukos: / krn. Miglė Mataitytė
Angle down Atgal

Į Lietuvą atvyko JAV tankai

Jau nuo vakar keliais ir geležinkeliu į Lietuvą atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rotacinių pajėgų technika. Karinės technikos kolonos važiavo šiaurinės ir rytinės šalies dalies pagrindiniais keliais su Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų palyda, o sunkioji karinė technika buvo gabenama geležinkeliu. Tarp karinės technikos: tankai „Abrams“, pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, kitos priemones. Dar kelios dešimtys tankų bus atgabenti artimiausiomis savaitėmis.

Nuo geležinkelio nukrauti tankai ir pėstininkų kovos mašinos su Lietuvos kariuomenės Karo policijos palyda išvyko į Generolo Silvestro Žukausko poligoną – čia iš JAV Teksaso valstijoje esančio Fort Hood’o atvykęs batalionas bus dislokuotas iki kitų metų pavasario ir kartus su Lietuvos ir sąjungininkų kariais dalyvaus pratybose kaip JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis.

JAV bataliono dydžio vienetą, kuriame bus per 500 JAV Sausumos pajėgų karių, - atvyko iš JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-ojo bataliono, kuris dislokuotas Fort Hoode, Teksaso valstijoje. Karinis vienetas atsigabena ir savo sunkiąją techniką: apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“, kitas priemones.

Būdami Lietuvoje JAV kariai bendradarbiaus su Lietuvos kariais, keisis patirtimi įgyvendinant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizacijos projektą. Lietuva atvykstantiems JAV kariams suteiks visą reikiamą priimančiosios šalies paramą (apgyvendinimą, logistinę paramą, kt.). JAV kariai taip pat naudosis Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“. Taip JAV demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams, užtikrindama saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Nuo 2014 m. pavasario Lietuvoje jau buvo dislokuota daugiau nei dešimt JAV Sausumos pajėgų rotacijų. Pastarąjį kartą Lietuvoje JAV rotacinės pajėgos buvo dislokuotos 2017 metais.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė, aktyviai dalyvaujanti įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą.

Lietuvos kariuomenė Strateginės komunikacijos departamentas Karinių viešųjų ryšių skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite