Angle down Atgal

Į draudimų sąrašą pateko ir arbaletai

Politikams diskutuojant, kokius įrankius ir priemones įtraukti į draudžiamų medžioklėje sąrašą, Seimo narė konservatorė Irena Haase nusitaikė į arbaletus ir lankus, kurie gali būti naudojami ne tik medžioklėje, bet ir sporte.

Ji įregistravo pasiūlymą Seime svarstomoms Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriuo siūlo įrašyti draudimą medžiojant naudoti lankus ir arbaletus.

„Medžioklės būdas naudojant įvairius lankus, durklus, arbaletus, pastarieji vertinami kaip lanko logiška tąsa, gyvūnams sukelia didžiules kančias, skausmą ir agoniją, kurie, manytina, laikytini kaip žiaurus elgesys su gyvūnais. Todėl siūlytina Medžioklės įstatyme nustatyti, kad medžiojant draudžiama naudoti įvairius lankus, kurie gali būti naudojami ne tik medžioklėje, bet ir sporte, ir kituose renginiuose, bei įtraukti į medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius ir priemones – arbaletus“, – sako pasiūlymo autorė Seimo narė I. Haase.

Specialistų teigimu, skirtingai nei sportiniai, medžiokliniai arbaletai gali turėti įvairius optinius taikiklius.

Keli Medžioklės įstatymo pataisų variantai, kuriuos parengė įvairių frakcijų atstovai, jau atsidūrė ant Seimo narių darbo stalo. Seimas ketvirtadienį vakare po pateikimo jiems pritarė ir nutarė perduoti svarstyti Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetams. Į plenarinių posėdžių salę jie turėtų sugrįžti birželio 16 d., primena ELTA.

Įstatymų pataisomis pasiūlyta uždrausti vykdyti medžioklę etikai prieštaraujančiais būdais ir įrankiais (įskaitant medžioklę automatiniais ginklais, lankais, arbaletais, kitais templiniais ginklais ir/ar įrankiais).

Taip pat siūloma uždrausti medžiojant naudoti medžioklinius lankus, durklus ir medžioklinius prožektorius, kurių šviestuvas-žibintas pritaisytas prie šautuvo, išskyrus medžioklę masinių gyvūnų ligų atveju.

Medžioklės įstatymą siūloma taisyti taip, kad jis neleistų aplinkos ministrui tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo. Jei Seimas pritartų, baigtinis sąrašas būtų tvirtinamas Seimo priimtu įstatymu.

Šiuo metu leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašas yra tvirtinamas ministro įsakymu, nustatant medžioklės taisykles.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite