Angle down Atgal

Honkonge tebesitęsiant protestams, LGBT paradą leista rengti „viešojo susitikimo“ forma

Honkongo policija kasmet vykstančias LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) bendruomenės eitynes šiais metais leido rengti tik „viešo susitikimo“ forma, ketvirtadienį pranešė organizatoriai, pareigūnams uždraudus protestų tebekrečiamame mieste rengti eitynes, kurios paprastai būna triukšmingos ir spalvingos.

Policija leido rengti šį renginį šeštadienio popietę su sąlyga, kad jis vyks „viešojo susitikimo“, o ne eitynių forma, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Honkongo „Pride Parade“ organizatoriai.

Renginys vyks šeštadienį vienoje aikštėje Honkongo saloje.

Toks sprendimas buvo priimtas per naujausius protestus, kurie tęsiasi jau šeštą mėnesį, prasiveržus smurtui, ir protestuotojams nuo pirmadienio paralyžiavus didžiąją dalį Honkongo.

Garsus honkongiečių LGBT parlamentaras Ray Chanas (Rėjus Čanas) smerkė draudimą rengti paradą miesto centre – tai yra svarbus elementas pasaulinei tradicijai švęsti lygybę.

„Pride“ paradas visuomet būdavo sklandus, taikus ir disciplinuotas“, – kalbėjo jis.

„Policija neturi jokios priežasties atmesti prašymą rengti šį paradą... Tai niekaip nesusiję su pastarojo meto protestais“, – pridūrė R. Chanas.

Anksčiau šis karnavalą primenantis renginys, kuriame dalyvauja LGBT bendruomenės nariai ir juos palaikantys žmonės, vykdavo miesto centre.

Pastaraisiais metais šiame Azijos mieste, garsėjančiame palyginti progresyviomis vertybėmis, vykusiuose paraduose dalyvaudavo užsienio valstybių ambasadų darbuotojai ir Honkongo įstatymų leidėjai.

Pastaruoju metu uždraustų, atšauktų ar atidėtų renginių sąrašas vis ilgėja, nors paprastai socialinis Honkongo kalendorius būna itin gausus.

Mieste tebevykstant protestams buvo atidėti ar atšaukti tokie renginiai kaip teniso turnyras „WTA Hong Kong Open“, kasmetinis „Oxfam“ labdaringas ultramaratonas, taip pat populiarių korėjiečių popmuzikos atlikėjų koncertai ir komikų pasirodymai.

Vis dėlto kitų renginių, pavyzdžiui, kitą penktadienį turinčio prasidėti muzikos festivalio „Clockenflap“, organizatoriai žada jų neatšaukti, nepaisydami tebesitęsiančios politinės krizės.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite