Angle down Atgal

Honkonge koronavirusas diagnozuotas šuniui

Honkonge gyvūnų prieglaudoje izoliuotas naminis šuo, kurio organizme buvo aptikta nedidelė naujojo koronaviruso koncentracija, penktadienį pranešė pareigūnai.

Tai pirmasis toks atvejis šiame pusiau autonominiame mieste.

Virusu užsikrėtusiam šuniui, priklausančiam 60 metų moteriai, nepasireiškė jokie ligai būdingi simptomai, nurodė Žemės ūkio, žuvininkystės ir gamtos apsaugos departamentas.

Tačiau „iš šuns nosiaryklės ir burnos ertmės paimtuose mėginiuose buvo aptikta nedidelė COVID-19 koncentracija“, – sakė žinybos atstovas spaudai, nepaaiškinęs, kodėl buvo nuspręsta atlikti tyrimą šuniui.

Šuo buvo paimtas iš šeimininkės namų trečiadienį, kai jai buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas ir moteris buvo izoliuota ligoninėje.

Departamentas nurodė, kad šuo bus atidžiai stebimas, jam bus atlikti papildomi tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar gyvūnas iš tiesų užsikrėtė naujuoju koronavirusu, ar teigiamas tyrimų rezultatas buvo gautas dėl „aplinkos teršalų šuns burnos ertmėje ir nosiaryklėje“.

Šuo bus grąžintas, kai bus gauti neigiami tyrimų rezultatai.

Nors nėra įrodymų, kad naminiai gyvūnai, tokie, kaip šunys ar katės, gali užsikrėsti šiuo virusu ar perduoti jį žmonėms, departamentas nurodė, kad užsikrėtusių asmenų augintiniai turėtų būti 14 dienų laikomi karantine.

Honkonge patvirtinti 93 koronaviruso atvejai, du sirgę asmenys mirė.

Epidemija prasidėjo pernai gruodį Kinijos vidurio regiono mieste Uhane. Per kelis mėnesius virusas išplito dešimtyse kitų šalių, juo užsikrėtė daugiau kaip 83 tūkst. žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite