Angle down Atgal

Hamakas ar sūpynės: ką pasirinkti savo sodui?

Šiltuoju sezonu daugiau laiko norisi praleisti gryname ore, todėl savo kieme ar terasoje įsirengiame kuo patogesnę poilsio zoną. Tam dažniausiai pasitelkiami ne tik pagrindiniai lauko baldai, bet ir tokie gaminiai kaip sūpynės ar hamakai. Nors iš esmės šie baldai neatrodo labai panašūs, visgi, tam tikrų panašumų tikrai yra: jei norite jaukiai atsipalaiduoti maloniai siūbuodami, tai užtikrins abu šie variantai. Visgi, jei vietos šiuo metu turite tik vienam, svarbu pasirinkti tinkamiausią variantą – tai padaryti bus paprasčiau, jei iš arčiau susipažinsite su jų privalumais ir pasirinkimo galimybėmis.

Sodo sūpynės

Šie lauko baldai garsėja ypatingu komfortu ir plačiomis pritaikymo galimybėmis. Daugelis sodo sūpynių maloniu poilsiu leidžia mėgautis trims ar net keturiems žmonėms, todėl toks variantas puikiai tinka tiems, kurie nemėgsta leisti laiko vieni. Stogelis saugo nuo saulės spindulių, o tinklelis padeda išvengti susidūrimo su vabzdžiais. Taip pat prekyboje galima rasti išsiskleidžiančių modelių – tokios sūpynės Jums pageidaujant gali pavirsti patogia lova, kurioje bet kada galėsite nusnūsti.

Privalumų sąrašas iš tiesų yra pakankamai platus, tačiau neapsieinama ir be trūkumų. Tai – šiek tiek didesnė kaina, jei lyginsime jas su hamakais. Nors tarp abiejų tipų baldų galima rasti prabangių, daugiau kainuojančių variantų, norint kiemą apstatyti pigiau, daugiau mažesne kaina pasižyminčių modelių pavyks rasti tarp hamakų. Sūpynės taip pat pasižymi ir kiek didesniais išmatavimais. Jei centimetrų sode skaičiuoti nereikia, toks pirkinys puikiai tiks atpalaiduojančiam poilsiui, tačiau jeigu kiemas nėra itin erdvus, reikėtų gerai paskaičiuoti, ar sūpynės tilps ir koks jų dydis būtų optimaliausias. Platų jų pasirinkimą rasite čia.

Prie svarbių pasirinkimo kriterijų reikėtų paminėti ir sūpynių stilių. Šie gaminiai gali būti įvairiausių spalvų ir dizainų – jei suderinsite juos su kitomis eksterjero detalėmis, galutinis rezultatas pranoks lūkesčius. Priklausomai nuo pageidavimų, galite išbandyti tiek klasikinius, dėmesio neatkreipiančius modelius, tiek labai ryškias, dėmesį traukiančias sūpynes.

Hamakai

Pagrindinis šių gaminių skirtumas yra tas, kad hamaku dažniausiai gali naudotis tik vienas žmogus. Toks variantas tiks tuomet, jei mėgstate pabūti su savimi ir, pavyzdžiui, paskaityti įdomią knygą ar tiesiog nusnausti. Beje, miegui hamakai yra ypač tinkami: teigiama, kad patogiai jame įsitaisius užmiegama ir giliau, ir greičiau, todėl galime pabusti gerokai produktyvesni. Plačią jų įvairovę siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje rasite platų spalvų ir stilių pasirinkimą, kurį lengvai pritaikysite savo kiemui.

Tai, jog hamakas pritaikytas vienam asmeniui, tarsi turėtų sutaupyti papildomos vietos, tačiau renkantis gulimus modelius, taip nutinka ne visuomet. Tokių hamakų tvirtinimui reikalingas arba stovas, arba du medžiai ir stulpai, todėl kai kuriais atvejais montavimas gali būti šiek tiek sudėtingas. Visgi, šiuo metu prekyboje yra ir sėdimi variantai, kurie, lyginant tiek su sūpynėmis, tiek su gulimais hamakais, reikalauja gerokai mažiau erdvės. Žinoma, numigti tokiame krėsle nelabai pavyks, tačiau atsipalaiduoti ir pabūti su savo mintimis galėsite be jokių papildomų trikdžių. Kai kurie sėdimi jų modeliai gali transformuotis ir į saugų lopšelį, kuris puikiai tiks mažesnėms Jūsų atžaloms.

Palyginus šiuos lauko baldus, nesunku įsitikinti, kad tiek hamakai, tiek lauko sūpynės turi savų privalumų. Iš esmės pasirinkimas priklauso nuo to, ar sode dažniau atsipalaiduojate vieni, ar mėgstate tai daryti su kompanija. O jei apsispręsti sunku, pabandykite dar kartą peržiūrėti kiemo planą – galbūt surasite vietos ir abiem šiems gaminiams!

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite