Angle down Atgal

Gyventojai skatinami įsirengti dūmų signalizatorius

Šių metų gegužės 5 dieną Telšių rajone kilus gaisrui žuvo du mažamečiai. „Gaisras kilo vonioje, – sakė Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Robertas Kaveckas. – Greičiausiai užsidegė elektros laidai, vonioje buvo įjungtas šildymo katilas. Kadangi ji buvo iškalta lengvai užsidegančiomis plastikinėmis lentelėmis, nuodingi dūmai netrukus pasklido. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Per pastaruosius dešimt metų šalyje gaisruose žuvo 19 nepilnamečių. Iš jų 6 žuvo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 4 dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, po 2 – dėl vaikų išdykavimo su ugnimi ir dujų, žibalinių, benzininių įrenginių ir prietaisų gedimų, po 1 – dėl pašalinio ugnies šaltinio ir priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimo, dar 3 vaikai žuvo dėl kitų priežasčių.

Pakruojo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, kad privaloma laikytis visų Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų.

Gyvenamųjų patalpų savininkai ir nuomininkai privalo:

  • naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais, elektros instaliacija, tinkamai juos eksploatuoti;
  • atsargiai elgtis su ugnimi, buitiniais dujų prietaisais, buitinės chemijos priemonėmis, laku, dažais ir kitomis medžiagomis;
  • nepalikti be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių.
  • gyvenamosiose patalpose įrengti autonominius dūmų signalizatorius, išskyrus atvejus, kai gyvenamosiose patalpose įrengta stacionari gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema. Patalpose įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai turi būti techniškai tvarkingi ir veikiantys.

2019 m. vykdyta prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kurios metų Pakruojo PGT ugniagesiai gelbėtojai lankė rajono gyventojus, konsultavo juos gaisrinės bei civilinės saugos klausimais, ragino įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, aiškino kaip tinkamai pasiruošti šildymo sezonui bei saugiai kūrenti krosnis. Akcijos metu buvo aplankyti 1486 gyvenamieji būstai. Nepasiturintiems rajono gyventojams įrengti 66 autonominiai dūmų signalizatoriai. Bet tik daugiau nei pusė aplankytų būstų, tiksliau 778, isirengė dūmų signalizatorius.

Norintiems gauti išsamesnę konsultaciją galima kreiptis į pareigūnus adresu Statybininkų g. 4A, Pakruojis, telefonu (8 421) 69 090 arba elektroniniu paštu pakruojis.pgt@vpgt.lt.

SAUGOKITE SAVE IR SAVO ARTIMUOSIUS, ĮSIRENKITE DŪMŲ SIGNALIZATORIUS

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento
prie Vidaus reikalų ministerijos
Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Pakruojo priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite