Angle down Atgal

Gyventojai kuria grožį kartu

Ruduo. Vėjas kedena krintančius medžių lapus. Įvairiom spalvom jie dega danguj ir vis dar čeža po kojomis. Spalvomis puošiasi ir Girelės gatvės 39 -ojo namo gyventojų puoselėjamas bei prižiūrimas gėlynas.

Kai kurie augalai dar vis puošiasi žiedais, kai kurie – įvairiaspalviais lapais. Kurdami grožį bendrai, siekėme, kad žmonės prie gėlyno pajustų kvapus, spalvas, kad pajustų tarpusavio bendrumą, kad patirtų mūsų akims nematomą, bet jaučiamą energiją, kuri mus paliečia per visatos dėsnius. Mes, pirmojo aukšto gyventojos, Jūratė ir Marytė, pradėjome kurti gėlyną nuo jo projektavimo.

Tada derinome augalus, kitus puošybos elementus. Buvo suprojektuotos ir tvorelės, kurioms metalinių strypelių davė Jūratės tėtis Antanas. Rasa ir Valentinas iš II aukšto padėjo nešti plyteles, Jolanta davė gėlių daigų. Giedrės iš 4 – ojo aukšto draugas Dainius atvežė mahonijų krūmelių, o Laura - maišelį kankorėžių. Zita atnešė gėlių, o Rasa nupirko du klevo sodinukus.

Dar turėjome 4 bukmedžius ir du geltonai žydinčius augalus. Penktajame aukšte gyvenanti Rasa nupirko didelį hortenzijos krūmą. Mus finansiškai parėmė ir kiti gyventojai. Tai Galina, Rasa, Onutė, Diana. Penktame aukšte gyvenanti Diana mums davė viržių ir 3 maišus kankorėžių. Moterys – Rasa ir Onutė – atvežė 200 litrų talpos durpių maišą, žemių gėlynui. Ketvirtojo aukšto gyventoja Laura irgi dovanojo du maišus kompostinės žemės ir gražų viržį.

Antrame aukšte gyvenanti Gražina pririnko ir puošybai atvežė du didelius kibirus akmenų. Nors čia vardijame moteris, mums talkino ir vaikinai. Tai Kaziukas iš kaimyninio 37 – ojo namo, mūsiškis Arūnas. Jie rinko akmenis, padėjo formuoti gėlyną. Labai smagu buvo matyti, kad ir vaikinai neabejingi gražiai aplinkai. Pagalbon atėjo ir vyrai. Arūno tėtis padarė kuoliukus medeliams pririšti. Egidijus iš antro aukšto atvežė gėlių, Linas, mūsų namo komendantas, pargabeno du didelius akmenis ir keturis maišus žemių.

Na, o Jurgis su Edmundu sutvarkė įgriuvusias šaligatvio plyteles. Daug namo gyventojų rankų padarė įvairių mielų ir prasmingų darbelių kieme. Labai ačiū visiems, prisidėjusiems prie mūsų namo aplinkos grožio kūrimo.

Marytė Lenckienė

Jūratė Ivanauskienė
V. Šimkūnienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite