Angle down Atgal

Šeimos gydytoja atsisako priimti neskiepytus pacientus

Floridoje (JAV) dirbanti šeimos gydytoja paskelbė, kad nuo Covid-19 neskiepyti pacientai pas ją nelaukiami.

Daktarė Linda Marraccini savo pacientams išsiuntinėjo laiškus, kurie informuoja apie tokį sprendimą – nuo rugsėjo 15-osios nepasiskiepiję žmonės nebus apžiūrimi klinikoje ir galės gauti tik nuotolines konsultacijas.

„Aš suprantu, kad žmonės turi teisę rinktis, bet problema yra ta, kai tokia jų nuostata gali paveikti kitus žmones.

Kai tai pradeda kelti pavojų kitiems žmonėms, kai tai susiję su pasauline sveikatos problema, man nelieka nieko kito daryti kaip tik nubrėžti aiškią ribą tokiems žmonėms“, – savo pasirinkimą televizijai NBC aiškino pietinėje valstijos dalyje dirbanti šeimos gydytoja.

Medikės turimais duomenimis, neskiepyti žmonės sudaro apie – proc. visų jos pacientų.

Jiems po nurodyto termino bus teikiamos nuotolinės konsultacijos, išrašomi siuntimai pas kitus specialistus, tačiau klinikoje skiepytis sąmoningai atsisakantys žmonės nelaukiami. Išimtis taikoma tik tiems, kurie vakcinuotis negali dėl sveikatos būklės.

„Mūsų pacientams ir personalui nereikia nebūtinos rizikos.

Tai yra nepaprastoji padėtis ir tokioje situacijoje visuomenės sveikata yra aukščiau už bet kurią individualią nuostatą.

Atrodo, kad dabar trūksta nesavanaudiškumo ir atitinkamo rūpesčio dėl naštos, kuri dabar tenka visuomenei“, – rašoma laiške.

Floridoje padėtis dėl koronaviruso plitimo išlieka itin rimta, per dieną registruojama apie 25 000 naujų užsikrėtimo atvejų, o paskiepytų gyventojų skaičius vos siekia šalies vidurkį.

Tiesa, Lindos Marraccini sprendimas gali būti įvertintas neigiamai vietos valdžios, mat Floridos gubernatorius Ronas DeSantis anksčiau patvirtino tvarkas, kurios prieštarauja viruso prevencijos priemonėms.

Valstija nuo rugsėjo 16-osios pradės bausti 5000 JAV dolerių baudomis visus verslus ir viešąsias įstaigas, kurios iš žmonių reikalaus patvirtinimo apie vakciną.

Anksčiau valstijos vadovas bandė užkirsti kelią reikalavimui, kad į mokyklas ateinantys vaikai dėvėtų apsaugines kaukes, tačiau teismas tokį jo sprendimą panaikino – nutarta, kad švietimo įstaigos turi tokią teisę ir ji negali būti pažeidžiama.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite