IQ testas, 3 klausimai, intelekto testas, protas
Angle down Atgal

Greitas trijų klausimų IQ testas. Atlikite jį ir sužinokite savo galimybes!

Giliai viduje kiekvienas mano, kad yra protingas. Gal todėl su tokiu malonumu žiūrime įvairias intelektualias laidas ir džiaugiamės, kai testas parodo mūsų galimybes.

Žinoma, yra ir kitų būdų įvertinti savo mintis. Ir vienas populiariausių yra IQ testas. Kitas dalykas yra tas, kad mažai žmonių nori gaišti laiką atsakydami į dešimtis ar net šimtus klausimų.

Todėl šiandien mūsų redakcija siūlo skaitytojams specialistų sukurtą IQ testą. Tik 3 paprasti klausimai, į kuriuos retai kas gali pateikti 3 teisingus atsakymus.

INTELEKTO TESTAS SU ATSAKYMAIS

Šio testo negalima pavadinti nauju, nes Masačusetso technologijos instituto profesorius Shane’as Frederickas jį sukūrė maždaug prieš 15 metų. Per šį laiką testą atliko daugiau nei 3 tūkstančiai žmonių, o matematikas ne kartą įsitikino jo efektyvumu.

Net Jeilio ir Harvardo studentai padarė klaidų, pateikdami neteisingus atsakymus. Iš visų apklaustųjų tik 17% žmonių susidorojo su toliau išvardytais klausimais. Pabandykite susitvarkyti ir jūs.

KLAUSIMAI:

  1. Beisbolo lazda su kamuoliu kartu kainuoja 1 dolerį ir 10 centų, o lazda yra lygiai 1 doleriu brangesnė už kamuolį. Kiek tuomet vertas kamuolys?
  2. Jei 5 mašinos pagamina 5 daiktus per 5 minutes, per kiek laiko 100 mašinų pagamina 100 vienetų?
  3. Ežeras greitai apauga lelijomis: kiekvieną dieną augalų skaičius padvigubėja. Manoma, kad per 36 dienas lelijos visiškai uždengs ežerą. Kiek dienų prireiktų, kai lelijos padengtų pusę ežero pagal tokį scenarijų?

Nors užduotys atrodo paprastos ir apima tiek pat paprastus atsakymus, žmogaus smegenys yra suprojektuotos taip, kad pirmiausia siūlo neteisingą variantą. Ar sugebėsite teisingai susidoroti su visomis užduotimis? Bet kokiu atveju žemiau mes siūlome teisingus atsakymus su paaiškinimais.

ATSAKYMAI

1. Dažniausias atsakymas yra tas, kad kamuolys vertas 10 centų. Bet tai neteisingas atsakymas, nes tada lazda kainuos 1 dolerį, tai yra 90 centų daugiau nei kamuolio kaina. Esant tokiai būklei, kainos skirtumas nurodomas tiksliai 1 doleris.

Norėdami tai išspręsti, galite naudoti mokyklos lygtis, imdami nežinomą (kamuolio kainą) X. Šiuo atveju: kamuolys + lazda = X + X + 1 USD = 1,1 USD.

Remiantis tuo, 2X = 0,1 USD, o tai reiškia, kad vienas kamuolys kainuoja tik 0,05 USD. Tada lazdos kaina bus 1,05 USD. Nors galite pabandyti rasti atsakymą paprasčiausiai pasirinkdami skaičius mintyse.

2. Dažniausiai atsakoma, kad tai trunka 100 minučių. Bet taip nėra. Galų gale, jei 5 mašinoms reikia 5 minučių sukurti 5 daiktus, tai reiškia, kad viena mašina praleidžia 5 minutes vienos prekės gamybai. Todėl turint 100 mašinų vienu metu, kurių kiekviena gaminiui praleidžia tas pačias 5 minutes, 100 vienetų produktų pagaminti užtruks tik 5 minutes.

3. Dažniausia versija yra apie 18 dienų. Bet tai vėl gudri apgaulė. Galų gale, lelijų skaičius eksponentiškai didėja, kai vardiklis yra 2, ir todėl, jei 36 dieną ežeras yra 100% užpildytas, tai praėjusią dieną (35 dieną) augalų buvo 2 kartus mažiau. Tai reiškia, kad augalams reikia tiksliai 35 dienų, norint uždengti tiksliai pusę ežero.

Taigi, ar jums pavyko išlaikyti Amerikos profesoriaus intelekto testą? Jei taip, tuomet jūs tikrai esate vienas iš 17% protingiausių žmonių. Jei ne, tai tikriausiai reikalas paprasčiausiame nerūpestingume.

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite