Angle down Atgal

Gižuose vyko kūrybinės dienos stovyklos „Atostogos su menu“

Šių metų liepą ir rugpjūtį dideliu greičiu Gižuose pralėkė kūrybinės dienos stovyklos „Atostogos su menu“ trys pamainos.

Stovykla ir vėl pritraukė didelį būrį vaikų iš įvairių Marijampolės apskrities, Kauno, Vilniaus miestų ir miestelių. Mes daug ką nuveikėme ir labai karštai susibičiuliavome; patyrėme smagių nuotykių ir, kaip sakė stovyklautoja Elzė, „sužinojome, kad menas gali būt net lauke“. Stovyklautojai kūrė autorinius marškinėlius, nuotykių knygas ir šeimos medžius, išmoko japoniškai užrašyti savo vardus ir filmuoti nuotaikingus siužetus, o išgirdę apie Japonijos robotų ypatumus, sukonstravo savus modelius.

Negana to, po skulptūros užsiėmimo kai kuriems dalyviams pavyko įveikti vorų baimę, o žemės meno kūriniai iki dabar primena apie čia vykusias kūrybingas linksmybes. Stovyklos nuotaiką padėjo kurti lietaus dušas, žaidimai kieme, šėlionės Vilniaus Bernardinų sode, daugumai pirmoji kelionė funikulieriumi į Žaliakalnį Kaune ir apsilankymas Juodojoje skylėje, Pažaislio vienuolyne...

Jaunuosius kūrėjus įkvėpė ir padėjo jiems atsiskleisti Lietuvos kultūros ir meno lauko atstovai, kaip antai, dailininkė grafikė, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytoja Lida Dubauskienė, dailininkė iliustruotoja, 2017-ųjų „Metų premijos“ laureatė „Knygos meno“ konkurse už iliustracijas knygai „Sibiro haiku“ Lina Itagaki, Nacionalinio Kauno dramos teatro vaizdo režisierius Ridas Beržauskas, skulptorius, objektų ir instaliacijų menininkas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Rimantas Milkintas ir kiti. Menininkų profesionalų ir vaikų bendradarbiavimu grįsta stovykla dalyviams suteikia progą ne tik įgyti naujų žinių, susipažinti su profesionaliuoju menu plėtoja jaunimo kultūrinį raštingumą, pratina prie kūrybiško laisvalaikio ir savarankiško domėjimosi profesionaliosios kultūros aktualijomis.

Tiesa, už kadro ir vaikų sukurtų kūrinių liko tai, kas svarbiausia, ko nuolat siekiame stovyklose – tai visapusiška emocinė, kūrybinė ir socialinė bendrystė, kurią geriausiai atskleidžia, išreiškia, ugdo, gydo ir suriša kūryba.

Visos pamainos išsiskirstė smagiai nuvargę, truputį nusiminę, kad laikas prabėgo taip greitai, tačiau su viltimi būtinai susitikti kitais metais!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite