Nuotrauka H. Ostašenkovo.
Angle down Atgal

Gimtosios kalbos ir tautiškumo puoselėjimo mėnuo Ragainėje

Vasario mėnuo Ragainės progimnazijoje buvo skirtas gimtosios kalbos ir tautiškumo puoselėjimui. Vyko akcijos, iniciatyvos, susitikimai, renginiai mokykloje, edukaciniai užsiėmimai Šiaulių P.Višinskio bibliotekoje ir filialuose.

Jau ketveri metai mokykloje tęsiasi projektas ,,Augu skaitydamas". Viena iš projektinių veiklų – ,,Knygų bičiulių šventė", kurioje mokiniai išradingai pristato perskaitytas knygas, apdovanojami daugiausia knygų perskaičiusieji.

Mokyklos bibliotekoje apsilankė ,,Šviesos" klubo mokytojų senjorų kolektyvas ir mažiausiems mokinukams pristatė teatralizuotą vaidinimą pagal J. Marcinkevičiaus kūrinį ,,Voro vestuvės". Tiek dalyviai, tiek žiūrovai turėjo malonių akimirkų ir pasisėmė puikių emocijų.

Ne vienerius metus mokykloje rašyti Bendruomenės diktanto susirenka nemažas būrys 5-8 klasių mokinių, mokyklos darbuotojų bei tėvelių. Ir šiemet buvo rašomas diktantas ,,Išsaugoti kalbą – išsaugoti tautą“, o labiausiai džiugina tai, kad mokykloje yra tikrai raštingų, neabejingų kalbai žmonių – ir vaikų, ir suaugusių.
Sakoma, kad žmogaus rašysena atspindi žmogaus asmenybę, jo charakterį. Taigi kiek žmonių, tiek skirtingų raštų pavyzdžių. Į tradicinį dailiojo rašto konkursą ,,Mūsų žodžiai kalbai“ susirinko gausus būrys 2-8 klasių mokinių, labai gražiai ir gražiai rašančių.
Septintokai pravedė 1-6 klasių mokiniams klasių valandėles ,,Apie lietuvių kalbą rimtai ir linksmai“. Mokiniai klausėsi apie gimtosios kalbos svarbą, apie tai, kas rūpinasi kalba, dalyvavo pokalbiuose, atliko užduotis, žaidė.

Ragainės progimnazijos bendruomenė buvo kviečiama Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo dieną švęsti linksmai ir spalvingai, vyko akcijos: „Giedokime Lietuvos himną iš širdies“, ,,Kiekvieno mūsų širdyje brangiausios spalvos trys“, „Geltona, žalia, raudona“. Visi norintys galėjo dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Trispalvės svajonės“.

Gimtosios kalbos ir tautiškumo puoselėjimo mėnuo mokykloje buvo užbaigtas protų mūšiu ,,Viskas apie Lietuvą ir gimtąją kalbą“. Čia savo gebėjimus ir žinias atlikdami 3 turų (kalbos, istorijos ir muzikos) užduotis parodė 9 komandos – aštuonios mokinių ir viena mokytojų. Smagu, kad galime pasidžiaugti išradingais, daug kuo besidominčiais, daug žinančiais mokiniais ir mokytojais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite