Angle down Atgal

Gimnazijų ateitis kol kas miglota

Pasigirdo kalbų apie pokyčius dviejose rajono ugdymo įstaigose – Taujėnų bei Siesikų gimnazijose. Kai kurie mokinių tėvai sako nuogąstaujantys, ar tik neketinama mokyklų jungti, uždaryti. Tačiau to daryti kol kas neplanuojama.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Dalės Steponavičienės teigimu, Taujėnų gimnazijos statusas kol kas lieka toks pats. „Bet kurios mokyklos statuso, taip pat ir Taujėnų, šiuo metu keisti neketinama. Be to, ir negalima – per vėlu“, – patikino ji.

Sako, kad šiomis dienomis buvo svarstomi su šia įstaiga susiję klausimai. „Kalbėta tik apie klasių komplektavimą, nes 11-oje klasėje liko tik 8 mokiniai. Tokiam mokinių skaičiui (1–11) ugdymo proceso organizavimui Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mokymo lėšų neskiria. Kalbėta apie tai, ar savivaldybė galės iš savo biudžeto skirti šios klasės išlaikymui lėšų ir kiek jų reikės. Tas pat – ir su Siesikais. Galutinis sprendimas bus priimtas rajono savivaldybės tarybos posėdyje“, – pasakojo D. Steponavičienė.

„Šiais mokslo metais jokių reorganizacijų ar jungimų būti jau nebegali. Gali būti tik korekcijos dėl klasių ir grupių skaičiaus, pavyzdžiui, sumažėjo, išvyko mokinių ar pan. Kokie pokyčiai mokyklų laukia ateityje, bus svarstoma naujai sudarytoje grupėje. Bet kokios mokyklų reorganizacijos turi būti planuojamos iki einamųjų metų kovo pabaigos“, – sakė pavaduotoja.

Paskutines dienas Taujėnų gimnazijai vadovaujantis Darius Kaplūnas teigė, kad nuo rugsėjo šiek tiek keičiasi mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarka. Todėl savivaldybės tarybos nariams buvo iškilę tam tikrų klausimų dėl mažo mokinių skaičiaus III ir IV gimnazijos klasėse bei dėl to susidariusio lėšų trūkumo.

Tačiau, pašnekovo teigimu, buvo nutarta jokių pokyčių kol kas nevykdyti. Vėliau šiuos klausimus spręs patvirtinta nauja Ukmergės rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupė.

„Taujėnų gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų, mokytojų – nuomone, būtina išsaugoti gimnaziją tam, kad mokiniai galėtų gauti tinkamą išsilavinimą arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančioje ugdymo įstaigoje. Gimnazijos valstybinių brandos egzaminų geri rezultatai rodo, kad ir mažoje gimnazijoje galima pasiekti puikių rezultatų“, – pridūrė jis.

D.Kaplūnas nuo rugsėjo vadovaus Ukmergės „Šilo“ progimnazijai. Jos direktoriumi tapo laimėjęs savivaldybės skelbtą konkursą.

Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vaidoto Kalino, minėta mokyklų tinklo pertvarkos grupė rinksis jau kitą mėnesį. „Visi galimų sprendimų projektai bus viešinami ir apie pokyčius atvirai diskutuojama su mokyklų bendruomenėmis“, – teigė jis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite