Angle down Atgal

Gian Luca Demarco – atvirai apie šeimos tradicijas ir meilę Lietuvai

Į Lietuvą beveik prieš 15 metų atvykęs italasGian Luca Demarco čia sukūrė labai daug. Jis ne tik tapo žinomu televizijos veidu, išleido kulinarinę knygą, sukūrė pieno produktų liniją, bet ir įkūrė savo kulinarijos studiją – būtent čia apsilankys šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ kūrybinė komanda.

Nors ir turi daug pasiekimų, svarbiausias Gian Lucos projektas – su lietuve Egle sukurta šeima. Jiedu augina tris vaikus, o štai Velykas švenčia itališkai lietuvišku būdu. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovai jau rytoj išgirs, kuo lietuviškos Velykos skiriasi nuo itališkų ir kas labiausiai stebina garsiausią Lietuvos italą.

Charizmatiškojo Gian Luca Demarco pasakojimas ne vienam laidos žiūrovui sukels šypseną – toks gyvas ir humoro kupinas yra šis laidos vedėjos Kristinos Rimienės pokalbis su juo.

Pasiruošimas Velykoms Gian Lucos žmonos nevargina – juk visus patiekalus ruošia vyras. Tačiau margučių marginimas yra be galo svarbus, tad Eglė jau nuo savaitės vidurio miške ieško įvairiausių žalumynų. Apie kai kurių jų egzistavimą vyras nė neįtarė. Jis papasakos, kokius marginimo būdus renkasi jų šeima ir kuo mūsų velykinės tradicijos stebina italus.

Italas, pamilęs Lietuvą

Vis dėlto Velykos šiemet kitokios – karo Ukrainoje šešėlis neišvengiamai paliečia daugelį šeimų. Gian Luca Demarco savanoriauja Lietuvos kariuomenėje ir mano, kad kiekvienas turėtų būti atsakingas ir pasiruošęs, nes gyvena nepatogioje geopolitinėje vietoje.

Jis negaili gražių žodžių Lietuvai, jos politikams ir nesupranta tų, kurie verkšlena, kad čia blogai gyventi. „Išties, mes afigienai gerai gyvename Lietuvoje. Aš galiu dirbti, atostogauti, daugelis mano draugų turi sodybas, vyksta į Turkiją arba slidinėti žiemą. Nėra taip, kad mes gyventume nekokybiškai. Todėl aš noriu saugoti tą kokybę“, – su meile apie Lietuvą kalba italas.

Laidos žiūrovams žinomas virtuvės šefas palinkės būti patriotais, bet ne nacionalistais, išmokti ne tik smerkti politiką, bet ir kalbėti apie ją. Ir nebijoti, kad prasidės karas, nes, anot Gian Luca Demarco, jis jau prasidėjo.

„Sau linkiu, kad mano Italija paimtų pavyzdį iš jūsų pagalbos Ukrainai. Reikia ne liūdėti, kad prasidėjo karas, bet kaifuoti, kad dar turime laisvę ir galime ja gyventi. Velykos ir prisikėlimo stebuklas yra apie tai, kad mirtis yra nugalėta. Tad eikite į priekį ir šypsokitės, nereikia liūdėti, tai nepadeda“, – sakys laidos svečias.

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

Poilsio ypatumai

Taip pat laidoje Gian Luca prabils ir apie tai, kaip mėgsta ilsėtis. Pasirodo, kad šeima turi tradiciją – kiekvienais metais birželį išvyksta į Italiją. „Lietuvoje per šalta – į jūsų jūrą reikėtų atsivežti pingvinų. Jeigu pas mus, pavyzdžiui, plauki su delfinu, čia plauki su pingvinu. Pingvinas – nebūtinai gyvūnas, gali būti ir italas, kuris atostogauja Lietuvoje ir suledėja brisdamas į vandenį, nepritaikytą užsieniečiams“, – kaip visada humoro jausmo nestokos apie atostogas kalbėdamas Gian Luca.

O štai savo žmoną Eglę žinomas vyras vadina dovana ir pasiekimu, tačiau neslepia, su kuo šeimai tenka susidurti. Laidos žiūrovams Gian Luca duos patarimų, galinčių padėti išsaugoti šeimą. Į juos išties verta įsiklausyti.

Žiūrovai pamatys, kaip kartu su laidos vedėja Gian Luca gamins gurmanišką ėriuko šonkaulių su pistacijomis patiekalą. Norintys sužinoti, šio pateikalo receptą, ar į italo ir lietuvės šeimą ateina Velykų bobutė bei ką apie savo politikus mano italai, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

Velykų lizde – fantazijos ir kūrybiškumo laisvė

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja, floristikos dizainerė Kristina Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ pademonstruos, kaip galima papuošti Velykomis dvelkiančius namus ir stalą.

Kompozicijos pagrindu taps rankų darbo lizdas iš šakelių, kuriame bus įkurdintos gėlės, ir, žinoma, margučiai. Hiacintai, vėdrynas, narcizai vazonėliuose, skintas putinas ir tulpės padvelks pavasariu, o gebenės šakelė apsivys lizdą ir jį pagyvins.

Kurdami tokią kompoziciją galite rinktis įvairiausias medžiagas ir gėles. Kad namuose pražystų pavasaris, neretai pakanka fantazijos ir kūrybiškumo, kuris sukuria didesnį stebuklą nei prabanga.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite