Angle down Atgal

Geriausi sprendimai randami tik atslūgus emocijoms

Skolos išieškojimas – nėra lengvas procesas. Neretai paprastas žmogus susidūręs su teisine problema, pasijunta apgautas, pamintas, vienišas tamsiame teisinių labirintų miške. Labai dažnai, suvokę, kad skolos atgauti nepavyks, numojame ranka, nieko nebedarome. Tačiau yra specialistų, kurie padės, net pačioje sunkiausioje situacijoje. Padėti fiziniams asmenims ir verslui vykdyti ikiteisminį ir teisminį skolos išieškojimą UAB „Juris LT“ pareiga. Tai yra profesionalų komanda, kurios neriboja nei laikas, nei atstumas, nei galimybės.

Reikalinga pagalba

Šiandieninių Lietuvos įmonių gausoje dominuoja siekiamybė įgyvendinti projektus trumpiausiu laikotarpiu ir mažiausiomis sąnaudomis, taip pat siekiama sugeneruoti maksimalų pelną darbuotojų bei medžiagų pasirinkimo sąskaita. Šią nuostatą įtvirtino Viešųjų pirkimų įstatymas, įpareigojantis organizacijas rinktis pigiausią kainą pasiūliusį prekės ar paslaugos teikėją. Verslo sektoriaus plėtrą labai įtakoja politinė, ekonominė, socialinė ir teisinė aplinka. Tenka vadovauti žmonių komandai, kurie neišvengiamai turi derinti savo interesus, siekius, poreikius ir vertybines nuostatas bendram tikslui pasiekti. Įsiskolinimai, vengimas atsiskaityti už suteiktas paslaugas, atsiskaitymų uždelsimas, sukelia nemalonius jausmus, sandorį vykdančių šalių konfliktą. Sprendžiant konfliktus pasireiškia priešingų interesų, pažiūrų, siekių, poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, konfrontacija. Skolų išieškojimas yra susijęs su dviejų asmenų, ar grupių sąveiką, kuomet viena šalis siekia atgauti paskolintus pinigus, o kita – nenori atiduoti. Daugelis konfliktinių situacijų sukelia destrukciją, nutraukia komandos ryšius ir trukdo normaliam apsikeitimui sumanymais ir informacija. Labai dažnai, skirtingus interesus atstovaujančios šalys, pasineria į emocinį, neproduktyvų bendravimą, negali susitarti. Todėl šiuo atveju, kartais reikalinga specialistų pagalba.

Kartais užtenka vos vieno skambučio

Ne visos situacijos, kurios kyla dėl vengimo padengti skolas, privalo atsidurti teismuose. Kartais užtenka kito žmogaus, kuris su konfrontuojančiomis šalimis bendrauja ramiu, profesionaliu tonu, įsikišimo, pagrįsto argumentuoto galimų teisinių pasekmių išaiškinimo. Labai dažnai užtenka tik vieno ramaus telefoninio pokalbio ar laiško, primenančio sumokėti skolas. Verslininkai įmonių vadovai, privalo kontroliuoti įmonės veiklą, spręsti strateginius verslo plėtros uždavinius, ieškoti naujų užsakymų, veiklų. Labai dažnai jie neturi laiko bendrauti su įsiskolinusiais klientais, rašyti apie skolą primenančius laiškus ar gaudyti telefoninio skambučio vengiančius skolininkus. UAB „Juris LT“ profesionalių teisininkų komanda niekada nerekomenduos stačia galva pasinerti į teisminius procesus, kurie padidina skolos išieškojimo kaštus. Ikiteisminis skolos išieškojimas apsiriboja geranorišku bendravimu, derybomis, laiškais ir skambučiais, įspėjančių apie situacijos paviešinimą. Juk kiekvienam verslui geras vardas, klientų pasitikėjimas yra labai svarbus. O skolų išieškojimas, jos paviešinimas, ar net teismas, garbės neprideda.

Lyg tamsiame miške

Skolininkui, kuris dėl savo aplaidumo, vengimo vykdyti įsipareigojimus laiku, atsidūrus teisme, labai išauga skolos grąžinimo kaštai. Tenka dengti advokatų, antstolių bei kitas bylinėjimosi išlaidas, atsiskaitymus stabdo areštuota sąskaita, o ką jau kalbėti apie įvaizdį, viešus komentarus, kurie gali atbaidyti potencialius klientus. Bylinėjantis teismuose, skolos suma gali padidėti keleriopai. Skolos išieškojimas – tai yra procesas, kurį rekomenduojama spręsti abipusiu sutarimu, ikiteisminėje skolų išieškojimo stadijoje. Nes teismų maratone įsisukęs paprastas žmogus, ar savo gebėjimus versle, bet ne teisės srityje realizavęs verslininkas, atsiduria lyg tamsiame miške. Profesionalų žinios, patirtis, skolininko veiklos analizė, priartina prie teigiamo rezultato. Įsisukus į teismų maratoną nukenčia abi pusės – neatgavusi paskolintų ar už suteiktas prekes ar paslaugas planuojamų gauti pajamų, viena konfrontuojanti šalis kenčia dėl ilgai besitęsiančių teisminių procedūrų, kartais jai netgi tenka pačiai bristi į skolas, kad išmokėti darbo užmokestį darbuotojams.

Kad neprapultų žmogaus pinigai

Kreipęsis į skolų išieškojimo bendrovę, klientas nerizikuoja savais pinigais. Jis atsiskaito tik sėkmės atveju. Patyrę specialistai nebijo rizikuoti ir prisiimti nesėkmės atvejo kaštus. Tad bendradarbiavimas su UAB „Juris LT“ profesionalais labai atsiperka. Skolų išieškojimo versle dirbantys teisininkai padeda strateguoti, protingai apgalvoti visus skolos išieškojimo proceso žingsnius. UAB „Juris LT“ konsultuoja ikiteisminio skolų išieškojimo klausimais, padeda surinkti reikiamą informaciją apie skolininką, jo turimą turtą bei įsipareigojimus, profesionaliai įvertina galimybes išieškoti skolą ikiteismine tvarka. Imamasi visų reikiamų veiksmų, kad skolos išieškojimas būtų efektyvus, pateisintų kliento lūkesčius. Visada rekomenduojama ieškoti greitų, abi puses tenkinančių sprendimų, vengti teismų maratono, kuris dažniausiai būna abipusiai nenaudingas. Konfliktas turi savo gyvavimo ciklą – atsiranda, pasiekia emocinį arba prievartinį kulminacijos, tašką po to silpnėja išnyksta. Jis liaujasi, kai atsisakoma tikslų, kurie sukėlė įtampą, pasiekiat kompromisą. Kartais užtenka tik vieno skambučio ir, iš pirmo žvilgsnio neįveikiama problema, sumažėja, o nurimus aistroms ir emocijoms, priėmus racionalius sprendimus, galų gale visai išsisprendžia.

Daromi visi įmanomi veiksmai, jog skolų išieškojimas taptų greitu, efektyviu ir pateisintų kliento lūkesčius. UAB „Juris LT“ ikiteisminio skolos išieškojimo paslaugos:

1. Geranoriškas bendravimas su paskolos teikėju ir skolininku. Tarpininkavimas derybose.

2. Skolininko veiklos, turto bei įsipareigojimų monitoringas, jo buvimo vietos nustatymas.

3. Laiškai, skambučiai, viešinimas ir derybos.

4. Prisiimama nesėkmės rizika. Užsakovai moka tik sėkmės atveju.

5. Inicijuojamas skolos ar žalos pripažinimas, apibrėžiami konkretūs įsiskolinimo padengimo terminai.

6. Rengiami visi būtini dokumentai, kad sugrįžtų paskolinti pinigai dar neperžengus teisminių instancijų durų.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite