Angle down Atgal

Gera žinia: FDA svarsto, ar patvirtinti pirmąjį vaistą nuo Covid-19

Mokslas laimi kovą prieš koronavirusą. Pirmojo vaisto nuo Covid-19 klinikiniai tyrimai pasiekė galutinę fazę. Gamintojai Merck and Ridgeback Biotherapeutics pateikė pirmąsias tabletes Maisto ir vaistų administracijos (FDA) teismui.

 

Vaistų gamintojai tikisi, kad FDA išduos leidimą ekstremalios situacijos pagrindu naudoti vaistus medicinoje. Tai būtų pirmasis tablečių pavidalo vaistas rinkoje, kuriuo būtų galima gydyti koronavirusą.

Molnupiravir vadinamas vaistas būtų naudojamas gydyti tik suaugusius Covid-19 pacientus. Klinikiniai tyrimai parodė, kad vaistas efektyviai gydo virusą, bei apsaugo ligonius nuo komplikacijų, hospitalizacijos bei mirties. Mokslininkai tvirtina, kad vaisto veiksmingumas siekia 70 procentų.

Tyrimai buvo atlikti su 900 suaugusių pacientų, kurių pusei buvo duodamas molnupiravir, o dar pusei placebo. Klinikinių tyrimų metu vaistas tirtas su ligoniais, kurie nebuvo pasiskiepiję. Užfiksuota, kad vos 7,3 procentai vaistą vartojusių sunkių ligonių mirė nuo koronaviruso. Tai beveik dvigubai mažiau nei placebo grupėje.

Bendrovė Mercks tikina, kad jei vaistas bus patvirtintas iki metų pabaigos galėtų pagaminti apie 10 milijonų vaisto pakuočių, skirtų visam gydymo kursui.

Parengta pagal CNN informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite