Angle down Atgal

Generatoriaus gedimo simptomai

Kadangi daugelis automobilių sistemų veikia dėka elektros, tiek akumuliatorius, tiek generatorius yra ypatingai svarbūs. Ilgainiui tam tikros generatoriaus dalys susidėvi ir jis veikia netinkamai arba visai sugenda. Generatoriaus gedimus reikia pašalinti kuo greičiau, todėl kiekvienam vairuotojui vertėtų žinoti pagrindinius jų gedimų simptomus.

Neryškios arba per daug ryškios šviesos

Jeigu generatorius suteikia nepakankamai didelę įkrovą, didžioji dalis, arba visa, energija imama iš akumuliatoriaus. Tokiu atveju srovė gali būti nepakankama, todėl galite pastebėti prigestančias lemputes prietaisų skydelyje, trumpąsias šviesas ir kt.

Tačiau, taip pat galite susidurti ir su per didele įkrova, kuri yra dar pavojingesnė. Tokiu atveju apšvietimas gali būti per ryškus, pulsuoti. Neignoruokite šių gedimų ir kuo greičiau kreipkitės pagalbos į specialistus, nes gali būti reikalingas generatoriaus remontas.

Akumuliatoriaus lemputė prietaisų skydelyje

Tarp gausybės prietaisų skydelyje esančių lempučių tūno ir raudona akumuliatoriaus lemputė, kuri dažniausiai įspėja apie silpną generatoriaus krovimą. Nors retkarčiais tam įtakos gali turėti ir bloga akumuliatoriaus būklė, dažniausiai tai įspėja apie sugedusį generatorių.

Išsikraunantis akumuliatorius

Ar buvote patekę į tokią situaciją, kai grįžę iš parduotuvės nebeužvedėte automobilio dėl išsikrovusio akumuliatoriaus? Jeigu akumuliatorius yra išsikrovęs iškart po variklio užgesinimo, tai dažniausiai reiškia, kad generatorius jo nekrauna arba krauna nepakankamai. 

Streikuojanti elektronika

Galbūt pastebėjote, kad langai darinėjasi neįprastai lėtai, valytuvai valo silpnai, šviesos yra neryškios arba tam tikros elektros sistemos tiesiog veikia netinkamai? Nors tam įtakos gali turėti ir pačių prietaisų gedimai, tai taipogi yra vienas iš generatoriaus gedimų simptomų.

Turėkite omeny, kad modernių automobilių sistemos labai priklauso nuo elektros energijos. Joms svarbi pastovi įtampa ir teisinga srovė, todėl net ir menkiausi nukrypimai gali privesti prie įvairių gedimų. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite