Angle down Atgal

Gegužių progimnazijoje tradicinis dailiausiai rašančių miesto 5-7 kl. mokinių konkursas

Greičiausiai niekas nesiginčys, kad XXI a.– technologijų klestėjimo laikmetis. Išties neretai gali išvysti netvirtai kreivojantį mažylį, kuris stipriai rankytėje laiko išmanųjį telefoną... Gal ir nieko tokio?.. Tiesiog vaikas žengia koja kojon su technologijom... Kita vertus, paspausti raidelę telefono ar kompiuterio ekrane yra toli gražu ne tas pats, kaip tą pačią raidę dailiai išraityti rašikliu. Išraityti ne bet kaip: išraityti dailiai!

Todėl gruodžio 3 d., tęsiant projektą „Vertybių laiptai“, Šiaulių miesto 5-7 kl. mokiniai buvo pakviesti į Gegužių progimnaziją dalyvauti tradiciniame dailyraščio konkurse. Šiemet jis buvo skirtas Laimei: „Laimės paslaptis“. Susirinko per 20 dalyvių iš skirtingų Šiaulių miesto mokyklų pasivaržyti, kurio rašysena gražiausia, estetiškiausia ir taisyklingiausia. Konkurso pradžioje Gegužių progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja B. Petkuvienė pakvietė dalyvius padiskutuoti, o kas jiems yra laimė. Mokytoja perskaitė A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištrauką apie laimę: apie gebėjimą laimę pajusti širdimi, apie mokymąsi būti laimingais, apie kasdieniškas smulkmenas, sudarančias laimės dėlionę. Taigi mokiniams buvo pasiūlyta dailiai rašyti apie laimę (penktokai nurašė sakmę apie Laimes, šeštokų rašikliai popieriaus lape dėstė Dalai Lamos laimės įžvalgas, o septintokams atiteko karaliaus Saliamono sakmė apie laimę).

Vertinimo komisija, kurią sudarė mokytojai iš 4 skirtingų miesto mokyklų, atrinko dailiausiai rašančius mokinius. 5-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta skirta Gabijai Kazanavičiūtei iš Jovaro progimnazijos ( mokyt. L. Mačiulskienė), antroji – Giedrei Globytei iš Ragainės progimnazijos (mokyt. S. Statkienė), trečioji – Dainų progimnazijos penktokei Gretai Kaminskaitei (mokyt. A. Pigulevičienė); 6-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta skirta Medelyno progimnazijos mokinei Saulei Mituzaitei (mokyt. R. Malevičienė), antroji – ragainiškei Rytei Medeckytei (mokyt. A. Vasiliauskienė), trečioji – Erikai Jokubauskaitei iš Gegužių progimnazijos (mokyt. I. Turovaitė); 7-ųjų klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Ilzei Česnavičiūtei iš Ragainės progimnazijos (mokyt. A. Vasiliauskienė), antroji – Evai Jankutei iš Gegužių progimnazijos (mokyt. R. Savickienė), trečioji – Milanai Katiliavaitei iš Jovaro progimnazijos (mokyt. R. Malinauskienė).

„Būkite geresni, kai tai įmanoma. O tai įmanoma visada.“ (Dalai Lama)

Renginio organizatorės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Birutė Petkuvienė ir Renalda Savickienė

2019-12-04

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite