Angle down Atgal

Gegužės 17-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 17-oji – Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją.

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17-oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Iki tol ši diena buvo minima kaip Pasaulio telekomunikacijų diena, prisimenant 1865 m. gegužės 17-ąją, kai buvo pasirašyta pirmoji Tarptautinė telegrafo konvencija ir sukurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union).

1990 m. gegužės 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino, kad homoseksualumas nėra psichinė liga, todėl ši diena minima kaip Tarptautinė diena prieš homofobiją. Įvairiose Europos šalyse šią dieną ar net visą savaitę organizuojami renginiai, skirti paskatinti žmones būti tolerantiškus homoseksualiems žmonėms, akcentuoti jų lygybei. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria homoseksualūs žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe; siekiama plačiau apie tai informuoti heteroseksualius žmones, paskatinti juos geriau suprasti seksualines mažumas.

Gegužės septynioliktoji, antradienis – 137-oji metų diena (antroji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 228 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

rytoj: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas;

poryt: Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.12, leidžiasi 21.20. Dienos ilgumas – 16.08.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Gerbk tuos, kurie bandė atlikti didžius darbus, net jeigu jiems tai nepavyko” (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 17-ajai, antradieniui

AVINAS. Regis, jums labai rūpės ateities perspektyvos, egzaminai arba planuojami atostogų maršrutai ir pan. Įprastiniai darbai seksis, tačiau dėl aklų eksperimentų galite sulaukti kritikos ir pasijusti neužtikrintai.

JAUTIS. Jeigu vyksta pokyčiai verslo ar finansų srityse, veikiausiai viskas kryps į gera. Tačiau keblumų gali kilti dėl kitų žmonių neatsakingumo, nepildomų pažadų.

DVYNIAI. Galimi šiokie tokie nusivylimai dėl nepasiekto norimo rezultato, partnerio ar vaikų elgesio. Nederėtų tikėtis, kad kitą žmogų jums lengvai pavyks paveikti, pakeisti jo planus ar požiūrį. Neužkibkite ant sukčių kabliuko. 

VĖŽYS. Grožio, sveikatos aktualijos žadins geras viltis. Kiek daugiau rūpesčių kels studijų, pranešimų, projektų arba kelionių reikalai. Būkite atidesni, pasirašydami dokumentus, įsipareigodami bei kelyje.

LIŪTAS. Su gražiais ir maloniais dalykais susijusios sritys turėtų klostytis neblogai, gal net pagal planą. Visgi kiek nerimo kels verslas, finansai, su apskaita, sąmatomis, buhalterija susijusi veikla.

MERGELĖ. Jums stigs apdairumo, įžvalgumo, o aplinkiniai gali tuo nedorai pasinaudoti. Neskubėkite patikėti pažadais, gerais ketinimais, menama nauda ir pan. Kita vertus, galbūt kaip tik jūs naudositės kitų patiklumu. 

SVARSTYKLĖS. Tikriausiai išgirsite daug informacijos, tarp kurios pasitaikys ypač aktualios jūsų artimiesiems, vaikams. Dirbantiems fizinį bei protinį darbą ir besimokantiems ši diena ne iš lengvųjų. Galimi sveikatos sutrikimai.

SKORPIONAS. Bus nelabai malonu, jeigu namų, šeimos, vaikų ar darbo problemos pareikalaus daugiau pastangų ir lėšų, nei buvo suplanuota. Gali tekti koreguoti planus. Labiau prižiūrėkite vaikus.

ŠAULYS. Jus džiugins meilė, gamta, gardus maistas, gražūs daiktai, komfortiška aplinka. Tačiau jei pristigs kantrybės ir takto, bendraujant gali kilti nesusipratimų ir įtampų. Atsargiai su ugnimi, dujomis.

OŽIARAGIS. Nors nieko rimto veikti nenorėsite, meno srityje galite kažkaip pasireikšti. Arba vietoj meninio įkvėpimo jūsų siela prisipildys atjautos, noro padėti kenčiantiems, vargstantiems. Nežiopsokite kelyje.

VANDENIS. Džiugins meilė, vaikai, namai, tačiau verslo reikalai anaiptol nekels optimizmo. Reikia rimčiau pasvarstyti prieš finansiškai įsipareigojant. Pasitarkite su patikimais draugais.

ŽUVYS. Darbui, pareigoms teks skirti daug rimto dėmesio, o jums labiau norėsis laisvos saviraiškos, meniškos veiklos. Šioje srityje išties galite sublizgėti. Venkite svaigalų, saugokitės apsinuodijimo, avarijų, traumų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite